DEKLARACE RADY NÁRODNÍ DOMOBRANY

My, občané České republiky, vědomi si závažnosti probíhajících zahraničních i domácích dějů, 

ustavujeme radu Národní domobrany, abychom napomohli rozvoji a úspěchu domobranectví v České republice.

Nechť je náš čin inspirací všem vlastencům dneška i zítřka a tato nadějná zvěst pronikne do všech koutů naší země. Národní domobrana je otevřena všem občanům připraveným bránit domovinu, všem, kteří se chtějí vydat na nesnadnou, ale správnou cestu za bezpečnou, svobodnou a svrchovanou Českou republikou!

 

Číst dále ...

CO JE NÁRODNÍ DOMOBRANA?

Národní domobrana je nezávislou, veřejně apolitickou a nadstranickou iniciativou občanů, jejíž existence a konání je plně v souladu se zákony České republiky. Národní domobrana spoléhá na občanskou odvahu, osobní iniciativu a systematickou práci rady, skupin a jednotlivých domobranců.

Hlavním úkolem Národní domobrany je bránit domovy občanů České republiky, jejich životy, zdraví a majetek, jakož i pomáhat udržení společenského klidu, stability a zákonnosti v případě, že zákonodárné sbory a bezpečnostní složky státu nebudou ochotny nebo schopny vykonávat své povinnosti, které jim ukládá zákon.

 

Číst dále ...

SKUPINY NÁRODNÍ DOMOBRANY

Pilíři Národní domobrany jsou skupiny Národní domobrany. Skupiny si vytvářejí domobranci v místě svého bydliště na základě metodických doporučení rady.

Skupiny se rozhodují, zda–li se budou řídit metodickými doporučeními rady nebo si náplň činnosti, její rozsah, jakož i frekvenci komunikace s radou a ostatními skupinami, určí samy. Nejdůležitější součástí činnosti skupin je pravidelný výcvik zvyšující fyzickou a mentální připravenost domobranců.

Pro plnění úkolů v obci a jejím okolí skupiny vytvářejí jednu nebo více hlídek. Hlídky pozorují, získávají poznatky, vyhodnocují je a ukládají pro pozdější použití.

 

Číst dále ...

STAŇTE SE DOMOBRANCEM

Domobrancem Národní domobrany se může stát každý občan České republiky, který je ochoten a připraven všemi prostředky bránit domovinu a souhlasí s obsahem Deklarace rady Národní domobrany. Na důkaz svého odhodlání a pevné vůle je domobranec oprávněn na své uniformě nosit nášivku Národní domobrany. Tento rukávový symbol je ztělesněním nepsané úmluvy mezi Národní domobranou a domobrancem.
 
Domobranci mohou domobraneckou činnost vykonávat samostatně, vytvořit si vlastní skupinu nebo se zapojit do již existující skupiny. Budete-li se chtít zapojit do některé ze stávajících domobraneckých skupin, napište nám na e-mail info@domobrana.org. Ozveme se Vám ihned, jakmile to bude možné a propojíme Vás se skupinou ve Vašem okolí. Ostatní již bude na Vás.
 
 

 

Číst dále ...

Na bulharsko–turecké hranici jde také o Českou republiku!
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Darujte nové nebo přijatelně obnošené zimní oblečení v mužských velikostech L-XXL – teplé bundy, svetry kalhoty, čepice, rukavice, zateplené boty a spací pytle a také doplňky jako například vitamínové tablety, běžně dostupné prášky proti bolesti a nachlazení, cigarety, kostkový cukr, kávu a čaj bulharským domobrancům!

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
„Přátelé domobranci, přátelé z řad široké veřejnosti!

Migrační krize nebyla jediným důvodem vzniku Národní domobrany. Nebezpečí, kterým čelíme a budeme muset čelit, je daleko více. Ale příval migrantů do Evropy je v současné době rizikem mimořádně vážným. Evropští politikové nejsou ochotni tuto záležitost řešit, ale mají přemíru odhodlání bránit evropskému obyvatelstvu, aby se hrozbě postavilo samo. Namísto toho, aby nechali uzavřít společné hranice, umožňují naopak migračnímu proudu volně pronikat do Evropy.

Jedinou vážnou a reálnou překážku migrační vlně jsou momentálně bulharští dobrovolníci ze sjednocené organizace "BNO ŠIPKA A VOJENSKÝ SVAZ VASIL LEVSKÝ" (БНО Шипка и Воински съюз Васил Левски). Na balkánské trase, na bulharsko–turecké hranici, už několik let hlídkují nepřetržitě stovky domobranců, zadržují volně pronikající migranty a vrací je zpátky za tureckou hranici. Není to řešení definitivní, protože migranti si pak znovu hledají cesty do Evropy, ale každá snaha jejich volné pronikání znesnadnit a překazit, představuje pomoc pro evropské obyvatele! Každý migrant, který je zadržen na bulharsko–turecké hranici, „chybí“ v některé západoevropské a středoevropské zemi – tedy i u nás.

Bulharští domobranci během dlouhých měsíců svého působení zadrželi a vrátili za turecké hranice VÍCE NEŽ STO TISÍC MIGRANTŮ! Nejsou přitom podporování státem (bulharská vláda je stejně lokajská a eurohujerská jako ta naše, ale alespoň jsou do jisté míry bulharskou armádou a policií „trpěni“. Svoje poslání na hranicích tak plní za svoje prostředky a nemohou se proto věnovat zaměstnání ani svým rodinám. Všeho mají nedostatek – peněz, výstroje i výzbroje. Navíc, teď v zimním období, postrádají DOSTATEK TEPLÉHO OBLEČENÍ. Potřebují materiální pomoc! A v našich možnostech rozhodně je, alespoň částečně, jim tuto pomoc poskytnout.

Obracíme se proto nejen na domobrance Národní domobrany, ale i na širokou veřejnost s výzvou: pomozme těm, kteří jsou svojí činností prospěšní nejen své vlasti, ale také nám! Získejme pro ně teplé oblečení a další potřeby, které jsou nezbytné pro dlouhodobý pobyt v zimní krajině, v zasněžených lesích a horách bulharsko–turecké hranice.

Dnešním dnem proto vyhlašujeme sbírku nového i přijatelně obnošeného oblečení v mužských velikostech L-XXL – zejména teplých bund, svetrů, kalhot, čepic, rukavic, zateplených bot a spacích pytlů a také doplňků – vitamínových tablet, běžně dostupných prášků proti bolesti a nachlazení, cigaret, kostkového cukru, kávy a čaje.

Sbírka probíhá od 9. do 31. ledna 2017 (v případě zájmu může být prodloužena). Výstroj bude následně předána našim bulharským kamarádům a podrobná zpráva o tomto předání zveřejněna na našem webu, FB a VK.

CELOSTÁTNÍ SBĚRNÉ MÍSTO (posíláte balíkem)
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Doporučujeme, abyste svůj dar zaslali balíkem na níže uvedenou adresu. Adresu prosím vypište přesně tak, jak je uvedena – balík zůstane na poště, kde jej vyzvedneme:

David Buchtela
POSTE RESTANTE
142 00 Praha 4

LOKÁLNÍ SBĚRNÁ MÍSTA (předáváte osobně)
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Jste–li z níže uvedené lokality, dary můžete odevzdat také osobně místním skupinám Národní domobrany na těchto adresách a v těchto časech:

ČESKÉ BUDĚJOVICE (J. Dietricha 932/5)
NE 15. ledna, SO 21. ledna a SO 28. ledna 2017, vždy od 13 do 17 hodin
https://mapy.cz/zakladni…
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PELHŘIMOV (přesná adresa bude dárcům sdělena po telefonu)
Od PO 9. ledna 2017
https://mapy.cz/zakladni…
Mobil: 725 077 559

BÍLOVEC (Slezské náměstí, parkoviště u kašny)
SO 14. ledna 2017 od 9 do 12 hodin
https://mapy.cz/zakladni…
Mobil: 606 549 230, 731 028 298

BOROVANY (Budějovická 525)
SO 14. ledna, SO 21. ledna a SO 28. ledna 2017, vždy od 14 do 18 hodin
(https://mapy.cz/zakladni…)
Mobil: 777 325 858

BENEŠOV (Vlašimská 247)
denně, po předchozí telefonické dohodě
(https://mapy.cz/zakladni...)
Mobil: 603159741 (Renata), náhradní spojení 603776543 (Vašek)

Upozornění: vybrané sběrné místo rozhodně doporučujeme předem zkontaktovat telefonem nebo e-mailem a domluvit si přesný čas předání. Děkujeme za pochopení. Skupiny Národní domobrany, které chtějí zřídit sběrné místo, nás mohou zkontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Více o bulharských domobrancích z "BNO ŠIPKA A VOJENSKÉHO SVAZU VASIL LEVSKÝ" (БНО Шипка и Воински съюз Васил Левски) se dozvíte z jejich webu https://bnoshipka.org/.

*Na fotografii umístěné u tohoto příspěvku mezi Františkem Krejčou a Markem Obrtelem stojí pan Julian Ivanov, představitel výše uvedené organizace a zároveň předseda Svazu Bulharů v ČR.

Videa, která vám bulharští domobranci doporučují ke shlédnutí:
https://www.youtube.com/watch?v=xz7LzjFam2A&t=20s
https://www.youtube.com/watch?v=LJPUYtZX6PY
https://www.youtube.com/watch?v=zyAZAkkXLWk
https://www.youtube.com/watch?v=UhESiDgTrq4

Za radu Národní domobrany

pplk. v.z., MUDr. Marek Obrtel
Nela Lisková
por. v.v., PhDr. František Krejča

VIDEA NÁRODNÍ DOMOBRANY

BROŽURA KE STAŽENÍ