DEKLARACE RADY NÁRODNÍ DOMOBRANY

My, občané České republiky, vědomi si závažnosti probíhajících zahraničních i domácích dějů, 

ustavujeme radu Národní domobrany, abychom napomohli rozvoji a úspěchu domobranectví v České republice.

Nechť je náš čin inspirací všem vlastencům dneška i zítřka a tato nadějná zvěst pronikne do všech koutů naší země. Národní domobrana je otevřena všem občanům připraveným bránit domovinu, všem, kteří se chtějí vydat na nesnadnou, ale správnou cestu za bezpečnou, svobodnou a svrchovanou Českou republikou!

 

Číst dále ...

CO JE NÁRODNÍ DOMOBRANA?

Národní domobrana je nezávislou, veřejně apolitickou a nadstranickou iniciativou občanů, jejíž existence a konání je plně v souladu se zákony České republiky. Národní domobrana spoléhá na občanskou odvahu, osobní iniciativu a systematickou práci rady, skupin a jednotlivých domobranců.

Hlavním úkolem Národní domobrany je bránit domovy občanů České republiky, jejich životy, zdraví a majetek, jakož i pomáhat udržení společenského klidu, stability a zákonnosti v případě, že zákonodárné sbory a bezpečnostní složky státu nebudou ochotny nebo schopny vykonávat své povinnosti, které jim ukládá zákon.

 

Číst dále ...

SKUPINY NÁRODNÍ DOMOBRANY

Pilíři Národní domobrany jsou skupiny Národní domobrany. Skupiny si vytvářejí domobranci v místě svého bydliště na základě metodických doporučení rady.

Skupiny se rozhodují, zda–li se budou řídit metodickými doporučeními rady nebo si náplň činnosti, její rozsah, jakož i frekvenci komunikace s radou a ostatními skupinami, určí samy. Nejdůležitější součástí činnosti skupin je pravidelný výcvik zvyšující fyzickou a mentální připravenost domobranců.

Pro plnění úkolů v obci a jejím okolí skupiny vytvářejí jednu nebo více hlídek. Hlídky pozorují, získávají poznatky, vyhodnocují je a ukládají pro pozdější použití.

 

Číst dále ...

STAŇTE SE DOMOBRANCEM

Domobrancem Národní domobrany se může stát každý občan České republiky, který je ochoten a připraven všemi prostředky bránit domovinu a souhlasí s obsahem Deklarace rady Národní domobrany. Na důkaz svého odhodlání a pevné vůle je domobranec oprávněn na své uniformě nosit nášivku Národní domobrany. Tento rukávový symbol je ztělesněním nepsané úmluvy mezi Národní domobranou a domobrancem.
 
Domobranci mohou domobraneckou činnost vykonávat samostatně, vytvořit si vlastní skupinu nebo se zapojit do již existující skupiny. Budete-li se chtít zapojit do některé ze stávajících domobraneckých skupin, napište nám na e-mail info@domobrana.org. Ozveme se Vám ihned, jakmile to bude možné a propojíme Vás se skupinou ve Vašem okolí. Ostatní již bude na Vás.
 
 

 

Číst dále ...

Představitelé Rady Národní domobrany si dovolují vyzvat vás k účasti na akci POCHODEŇ spojené s koncertem Tomáše Ortela, která se bude konat v sobotu 20. května 2017 v Plzni.

Vlastní koncert Tomáše Ortela, spojený s křtem jeho nového alba Pochodeň, se bude konat od 20:00 ve velkém sále Alfa v Plzni, Americká 17.

Národní domobrana se, jako "první pochodeň", uvedeného koncertu zúčastní nejen jako divák, ale i aktivně v podobě společného vystoupení na pódiu u vybraných skladeb.

Slovy Tomáše Ortela: "Celá akce, kterou připravuji na křest našeho nového alba, je přesně o vás, tedy o lidech rozhodnutých bránit naší zem s odhodláním. Chtěl bych vás tímto požádat o navštívení koncertu 20.5. v Plzni v co největším počtu a samozřejmě v bojovém oděvu. Celý koncert bude situován v militantní verzi a ačkoliv přislíbila jednotka vojáků též účast a budou pozváni na pódium, přesto jste právě vy tou první pochodní, kterou od lidí nejen čekám, ale vyzývám. Pokud vás tato nabídka zaujala, prosím zkuste mobilizaci všech vašich členů a známých, vstup je samozřejmě pro označené členy zdarma!"

Upřesňujeme, že na koncert je vstup zdarma pro všechny domobrance, kteří budou mít na sobě doporučený stejnokroj Národní domobrany v souladu s VÝSTROJNÍM ŘÁDEM. Všechna potřebná označení (nášivky, odznaky) lze objednat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., většina doporučeného označení bude zasílána přednostně, případně k předání v Plzni v den konání akce. Upozorňujemne, že kalhoty a blůzy v maskáčovém vzoru 95 však nedodáváme a je nutné si je pořídit v některém z řady army-shopů.

Vzhledem k nutné koordinaci vystoupení na pódiu potřebujeme znát dopředu účast domobranců ve stejnokroji. Koordinace akce POCHODEŇ se ze strany Národní domobrany ujala Rada regionu ČECHY-STŘED, svoji účast proto sdělte na e-mail této rady, tj. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

V případě aktivní účasti počítejte, prosím, s koordinační schůzkou v Plzni v sobotu 20.5.2017 už cca od 14 hodin. Bližší informace o místě a času všem nahlášeným účastníkům včas sdělí Rada regionu ČECHY-STŘED.

Uplynulé květnové dny jsou připomenutím nejen vítězství nad fašismem v roce 1945, ale také připomenutím toho, že český národ dokázal v historii povstat proti nepříteli a bojovat za svoji domovinu a to i za cenu nejvyšších obětí.

Dokažme společně, že i dnes jsou domobranci skutečně tou pochodní odhodlanou bránit své blízké, své domovy a svoji vlast proti všem nepřátelům. Ukažme toto odhodlání (zatím) alespoň symbolicky maximální účastí v Plzni, společně se stříbrným a především vlasteneckým slavíkem Tomášem Ortelem!

Těšíme se na shledanou v Plzni!

Představitelé Rady Národní domobrany:
pplk.v.z., MUDr. Marek Obrtel
Nela Lisková
por.v.v., PhDr. František Krejča

VIDEA NÁRODNÍ DOMOBRANY

BROŽURA KE STAŽENÍ