AKTUALIZOVANÝ SEZNAM SBĚRNÝCH MÍST!

0

NÁRODNÍ DOMOBRANA POŘÁDÁ SBÍRKU ZIMNÍHO OBLEČENÍ PRO BULHARSKÉ DOMOBRANCE: na bulharsko–turecké hranici jde také o Českou republiku!

Darujte nové nebo přijatelně obnošené zimní oblečení v mužských velikostech L-XXL – teplé bundy, svetry kalhoty, čepice, rukavice, zateplené boty a spací pytle a také doplňky jako například vitamínové tablety, běžně dostupné prášky proti bolesti a nachlazení, cigarety, kostkový cukr, kávu a čaj bulharským domobrancům!
___

„Přátelé domobranci, přátelé z řad široké veřejnosti!

Migrační krize nebyla jediným důvodem vzniku Národní domobrany. Nebezpečí, kterým čelíme a budeme muset čelit, je daleko více. Ale příval migrantů do Evropy je v současné době rizikem mimořádně vážným. Evropští politikové nejsou ochotni tuto záležitost řešit, ale mají přemíru odhodlání bránit evropskému obyvatelstvu, aby se hrozbě postavilo samo. Namísto toho, aby nechali uzavřít společné hranice, umožňují naopak migračnímu proudu volně pronikat do Evropy.

Jedinou vážnou a reálnou překážku migrační vlně jsou momentálně bulharští dobrovolníci ze sjednocené organizace “BNO ŠIPKA A VOJENSKÝ SVAZ VASIL LEVSKÝ” (БНО Шипка и Воински съюз Васил Левски). Na balkánské trase, na bulharsko–turecké hranici, už několik let hlídkují nepřetržitě stovky domobranců, zadržují volně pronikající migranty a vrací je zpátky za tureckou hranici. Není to řešení definitivní, protože migranti si pak znovu hledají cesty do Evropy, ale každá snaha jejich volné pronikání znesnadnit a překazit, představuje pomoc pro evropské obyvatele! Každý migrant, který je zadržen na bulharsko–turecké hranici, „chybí“ v některé západoevropské a středoevropské zemi – tedy i u nás.

Bulharští domobranci během dlouhých měsíců svého působení zadrželi a vrátili za turecké hranice VÍCE NEŽ STO TISÍC MIGRANTŮ! Nejsou přitom podporování státem (bulharská vláda je stejně lokajská a eurohujerská jako ta naše, ale alespoň jsou do jisté míry bulharskou armádou a policií „trpěni“. Svoje poslání na hranicích tak plní za svoje prostředky a nemohou se proto věnovat zaměstnání ani svým rodinám. Všeho mají nedostatek – peněz, výstroje i výzbroje. Navíc, teď v zimním období, postrádají DOSTATEK TEPLÉHO OBLEČENÍ. Potřebují materiální pomoc! A v našich možnostech rozhodně je, alespoň částečně, jim tuto pomoc poskytnout.

Obracíme se proto nejen na domobrance Národní domobrany, ale i na širokou veřejnost s výzvou: pomozme těm, kteří jsou svojí činností prospěšní nejen své vlasti, ale také nám! Získejme pro ně teplé oblečení a další potřeby, které jsou nezbytné pro dlouhodobý pobyt v zimní krajině, v zasněžených lesích a horách bulharsko–turecké hranice.

Dnešním dnem proto vyhlašujeme sbírku nového i přijatelně obnošeného oblečení v mužských velikostech L-XXL – zejména teplých bund, svetrů, kalhot, čepic, rukavic, zateplených bot a spacích pytlů a také doplňků – vitamínových tablet, běžně dostupných prášků proti bolesti a nachlazení, cigaret, kostkového cukru, kávy a čaje.

Sbírka probíhá od 9. do 31. ledna 2017 (v případě zájmu může být prodloužena). Výstroj bude následně předána našim bulharským kamarádům a podrobná zpráva o tomto předání zveřejněna na našem webu, FB a VK.

CELOSTÁTNÍ SBĚRNÉ MÍSTO (posíláte balíkem)
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Doporučujeme, abyste svůj dar zaslali balíkem na níže uvedenou adresu. Adresu prosím vypište přesně tak, jak je uvedena – balík zůstane na poště, kde jej vyzvedneme:

David Buchtela
POSTE RESTANTE
142 00 Praha 4
E-mail: david.buchtela@domobrana.org
Při podávání balíků prodlužte úložní lhůtu ze standardních 7 dnů na 15 dnů! Z technických důvodů nelze zásilky vyzvedávat denně a může se tak stát, že váš balík bude vrácen.

LOKÁLNÍ SBĚRNÁ MÍSTA (předáváte osobně)
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Jste–li z níže uvedené lokality, dary můžete odevzdat také osobně místním skupinám Národní domobrany na těchto adresách a v těchto časech:

ČESKÉ BUDĚJOVICE (J. Dietricha 932/5)
NE 15. ledna, SO 21. ledna a SO 28. ledna 2017, vždy od 13 do 17 hodin
E-mail: jirka.lestina@seznam.cz

PELHŘIMOV
PO DOMLUVĚ
Mobil: 725 077 559

BÍLOVEC (okres Nový Jičín)
PO DOMLUVĚ
Mobil: 606 549 230, 731 028 298

BOROVANY (okres České Budějovice)
SO 14. ledna, SO 21. ledna a SO 28. ledna 2017, vždy od 14 do 18 hodin
Mobil: 777 325 858

BENEŠOV (Vlašimská 247)
DENNĚ po předchozí domluvě
Mobil: 603 159 741, 603 776 543

LETOVICE (okres Blansko)
PO, ST, PÁ od 14 do 18 hodin
SO od 10 do 16 hodin
Mobil: 725 807 062

ÚLEHLE (okres Strakonice)
DENNĚ po předchozí domluvě
Mobil: 723 414 806

SALAŠ (okres Uherské Hradiště)
DENNĚ po předchozí domluvě
Mobil: 776 528 047

TÁBOR (Moskevská 2717)
ST 17 – 19, NE 18 – 19 (nebo po domluvě)
Mobil: 603 882 727

PÍSEK (K Píseckým horám 55)
ST – PÁ od 15 do 17 hodin (nebo po domluvě)
Mobil: 776 010 358. Na mobilu 603 882 727 je také možno domluvit osobní převzetí pro dárce z obcí v okolí Písku.

Upozornění: vybrané sběrné místo rozhodně doporučujeme předem zkontaktovat telefonem nebo e-mailem a domluvit si přesný čas předání. Děkujeme za pochopení. Skupiny Národní domobrany, které chtějí zřídit sběrné místo, nás mohou zkontaktovat na info@domobrana.org.

___

Více o bulharských domobrancích z “BNO ŠIPKA A VOJENSKÉHO SVAZU VASIL LEVSKÝ” (БНО Шипка и Воински съюз Васил Левски) se dozvíte z jejich webu https://bnoshipka.org/.

*Na fotografii umístěné u tohoto příspěvku mezi Františkem Krejčou a Markem Obrtelem stojí pan Julian Ivanov, představitel výše uvedené organizace a zároveň předseda Svazu Bulharů v ČR.

Videa, která vám bulharští domobranci doporučují ke shlédnutí:
https://www.youtube.com/watch?v=xz7LzjFam2A&t=20s
https://www.youtube.com/watch?v=LJPUYtZX6PY
https://www.youtube.com/watch?v=zyAZAkkXLWk
https://www.youtube.com/watch?v=UhESiDgTrq4

Za radu Národní domobrany

pplk. v.z., MUDr. Marek Obrtel
Nela Lisková
por. v.v., PhDr. František Krejča

O autorovi

Rada ND

Nela Lisková, Marek Obrtel, František Krejča