Nenápadná zpráva z minulého týdne o téměř zapomenuté kauze Čapího hnízda z dílny premiéra A. Babiše vybuchla v tomto týdnu nebývalou explozí, nicméně zápach po výbušné náplni událostí minulých dní silně připomíná čpavek a načasování exploze včetně mnoha okolních souvislostí zavání českou verzí Majdanu. Výbušnou směsí se stala „reportáž“ S. Slonkové (provozuje server Neovlivni.cz, který je součástí skupiny Deadlinemedia.cz financovaná Sörosovou nadací Open Society Found Praha) a J. Kubíka s pohřešovaným premiérovým synem A. Babišem mladším, jenž byl jedním ze zakladatelů projektu Čapí hnízdo spolu s A. Bobekovou. Rozhovor byl natočen bez vědomí dotyčného skrytou kamerou, načež A. Babiš mladší podle dostupných informací trpí duševní poruchou a je tedy otázkou, zda tato „reportáž“ má nějakou validní hodnotu nehledě na amorálnost této novinářské „práce“. Síla detonace ovšem odhalila souvislosti a zejména nahotu některých politických špiček, kterým se bouřlivá politická scéna dnešních dní hodí do krámu – téměř ihned po zveřejnění, aniž by se jakkoliv podařilo ověřit uvedená fakta v „reportáži“, spustil křik tzv. „demoblok“, jehož jednotliví aktéři balancují nad politickou smrtí v čele s u(vy)křičeným M. Kalouskem. Smutným faktem pro mnoho voličů SPD zůstává, že v jedné řadě s těmito novodobými liberálními „demokraty“ stanul i T. Okamura a rovněž i on požadoval demisi vlády, načež následně nabídl premiérovi svou účast ve vládě místo ČSSD neboť – dle jeho slov – „vycítil příležitost prosazovat program SPD“. Snad to myslel lidsky dobře, politicky ovšem směle dohání ČSSD i KSČM do propadliště dějin.


Foto ČTK

Jinou věcí zůstává, co si „demoblok“ včetně T. Okamury slibují od demise vlády, neboť prezident Zeman v reakci na tyto události prohlásil, že A. Babiše opět pověří sestavou vlády nové a na to, co se bude v případných předčasných volbách dít, stačí selský rozum a pohled na komentáře pod články, jenž začínají mnohde slovy: „Babiše sice nemusím, ale…“ Premiér Babiš není v žádném případě zcela beze skvrn a ani jeho politická linie mnohdy nevykazuje zájmy této země, nicméně pokus o násilnou změnu politického klimatu v ČR je zde více než zřejmý. Jedním z mála politiků, jenž si zachovali chladnou hlavu a nadhled je – již nepřekvapivě – V. Klaus mladší:

Tato vláda neměla mou důvěru při svém vzniku (řekl jsem proč – viz záznam tehdejší – video). Nemá mojí důvěru. Jen minulý týden podpora Fiskálního paktu (brána k euru), Karenční doba, Zákon o sportovním úřadu … Nezastavení šíleného mrhání peněz ve školství – tzv. reforma (z dramatického nárůstu výdajů – zbyde na učitele ani ne polovina) … Čili nechci tuto vládu. Ale rozebírat rodinné vztahy jiných osob nebudu (natož veřejně). A to i přesto, že na mne Babišovy Lidové noviny jedou tvrdou kampaň.
V. Klaus ml.

O vypjaté atmosféře ne zcela nepodobné „odstřelům“ některých premiérů v minulosti svědčí i fakt, že ledva vychladly televizní obrazovky po odvysílané „reportáži“, na oblíbených pražských (i mimopražských) náměstích začaly demonstrace a jak jinak – naprosto „spontánní“ a pozadu nezůstaly ani průzkumy veřejného mínění – agentura Median tvrdí, že většina lidí chce demisi vlády. Události spojené s kauzou „Čapí hnízdo“ se dotkly nejen prezidenta M. Zemana, který útokům čelí již nějaký ten rok, ale přesáhly i mezinárodní rámec, neboť se týkaly místa pobytu A. Babiše mladšího – ruského Krymu, na což reagovala i tisková mluvčí MZV RF M. Zacharovová.

„Viděli jsme zprávy na toto téma. Na základě počáteční analýzy, kterou jsme provedli, to vypadá na nějaký informační podvrh, provokaci, která byla vytvořena s nějakým cílem ovlivnit domácí politiku. Viděli jsme také komentáře poskytnuté samotným českým premiérem, který to vše popíral. Žádné další informace nemám,” řekla Zacharovová na briefingu.

Vzhledem k faktu, že v sobotu se v České republice slavil svátek (byť slovo „slavil“ je v tomto případě hodně nepřesné vzhledem k tomu, že tento den už nějaký rok slouží k demonstracím proti legálně zvoleným vládám), byl samozřejmě víceméně využit globalistickými silami k rozfoukání vášní a udržení společnosti ve správném napětí – souhrn víkendových událostí bude námětem příštího Týdeníčku.

Ve stínu výše uvedených domácích událostí se dosud rozebírá myšlenka europoslankyně M. Šojdrové (KDU-ČSL) o přijetí syrských sirotků a fakt s jakou vervou sama autorka svoji ideu prosazuje, budí buď úsměvy nebo zamyšlení nad tím, co – krom sběru politických bodů v bruselském hledišti – stojí v jejím pozadí. Diskuse probíhají i nad našimi televizními kanály – Rada pro vysílání poslala TV Barrandov upozornění na nevyváženost prezidentské debaty, což je poněkud kuriózní, neboť jeden z kandidátů (J. Drahoš) prostě nesebral odvahu postavit se M. Zemanovi v prezidentském klání a jednoduše nepřišel. To ministr kultury A. Staněk (ČSSD) zase přemýšlí nad navýšením poplatků za ČT a rozhlas, přičemž ve hře je i varianta plateb za sledování ČT v mobilních telefonech. Vzhledem k tomu, jaký „výkon“ v poslední době ČT předvádí je tato ministrova úvaha poněkud absurdní – nehledě na její hospodaření, na což paradoxně dlouhou dobu upozorňuje právě TV Barrandov. Co se týče drobnějších událostí v našich končinách, stojí za to si přečíst článek autora P. Štěpánka o městské (zejména pražské) „elitě“, v podobném duchu píše i A. Vitásková, kterážto opět čelí justiční dehonestaci. I po více než měsíci ještě stále doznívá a nabývá v souvislostmi s událostmi tohoto týdne na aktuálnosti projev prof. J. Piťhy – píše historik R. Malý.

Ke kvasu událostí v celoevropském pohledu přispívá v posledních měsících notně i Maďarsko, jež nejnověji požaduje prověřit skutečnosti okolo kreditních karet pro uprchlíky vydávaným OSN, zatímco skupina s názvem European Balcony Project požaduje zrušit národní státy a vytvořit jakousi celoevropskou republiku – smutné je, že mezi tyto „intelektuály a umělce“ se zařadil například i držitel Nobelovy ceny za literaturu E. Jelinek. Svou pověst si v očích spojenců NATO pošramotilo Španělsko, neboť po třech letech tato země povolila kotvení ruských lodí ve svém přístavu v Ceutě, což místní přivítali s neskrývaným nadšením s ohledem na zvýšení tržeb skrze ruské námořníky.

Jen USA a Ukrajina hlasovaly proti rezoluci na VS OSN… o „boji proti glorifikaci nacismu, neonacismu a dalších praktik, které přispívají k podněcování současných forem rasismu, rasové diskriminace, xenofobie a související netolerance“… mimochodem, celá EU včetně ČR se zdržela… že by jen proto, že rezoluci předložilo Rusko?… jinak, PRO bylo 130 zemí světa…
T. Spencerová, FB

Problémy slovenského prezidenta A. Kisky neutuchají, NAKA vtrhla do jeho firmy a zajistila výpočetní techniku a účetnictví, palba ostrých slov se nesla ze všech stran politického spektra. Občané na Slovensku stále ještě raději platí hotovostí, na obzoru se však již rýsuje její úplné zrušení a to je problém, který čeká i další země – o rizicích spojených se zrušením hotovosti se nejen ve slovenské společnosti již dlouhou dobu ostře diskutuje.

Francie zažila v minulých dnech velkolepé oslavy stého výročí ukončení první světové války, na něž se sjeli mnozí státníci z celého světa včetně A. Merkelové, D, Trumpa, V. Putina, našeho premiéra A. Babiše i slovenského prezidenta A. Kisky. Přestože byla akce pod velmi přísným bezpečnostním dohledem, tři ukrajinské feministky hnutí Femen touto clonou pronikly a „zpestřily“ program, kdež zaznělo mnoho slov a politických proklamací od smysluplných vět až po zcela bezobsažné sdělení. Zvláště sledované bylo prezidentské setkání V. Putina s D. Trumpem, z rozhovorů se ale do médií příliš informací nedoneslo, ta si však všimla vztyčeného palce V. Putina směrem k D. Trumpovi a spekulovala o jeho významu. Sám francouzský lídr si neodpustil poznámku o hrozbě jménem Rusko, na což reagoval francouzský historik E. Husson a připomněl E. Macronovi, že to bylo právě Rusko, kdo po dvakráte zachránilo Francii. Tento víkend byl v pařížských ulicích však již méně slavnostní:

Zatímco po České republice tisíce lidí požadovaly demisi premiéra a provolávaly slávu liberální demokracii, Západu, Evropské unii a rozhodovaly, které kytky jsou OK a které jsou nedemokratické… na Západě, v liberální demokracii skoro 300 tisíc Francouzů požadovalo… kvůli rostoucím cenám pohonných hmot… demisi svého prezidenta Macrona, aktuálně hlavního „Evropana“… blokovali silnice a křižovatky… policie rozháněla davy slzným plynem… přes 220 zraněných, z nichž šest těžce, 73 zatčených… jedna náhodná oběť… problémy tady i tam zůstávají bez řešení…
T. Spencerová, FB

Německo se i nadále zmítá pod tíhou vlastních problémů, z nichž nejpálivější je patrně narůstající počet migrujících cizinců z islámských zemí na což upozorňuje německá AfD a to v souvislosti s podpisem globálního paktu OSN, které Německo pravděpodobně podepíše. A. Merkelovou ale zaujala spíše myšlenka na vybudování evropské armády než řešení domácích problémů s migrací, na niž tak jako tak žádné řešení nemá a finance by se zřejmě vzaly ze zdrojů určených momentálně k podpoře nepracujících migrantů, což zřejmě vyvolá další společenské pnutí u našich sousedů. Tato země rovněž odolává nebývalému tlaku Spojených států v souvislosti s plynovodem Nord Stream 2, které již zcela otevřeně vyhrožují případnými sankcemi.

„Nemůžeme akceptovat, že se k nám chovají jako k okupované zemi. Když se podívám, jak se chová americký velvyslanec v Německu, mám pocit, že se považuje spíš za okupačního důstojníka než za velvyslance ve svrchovaném státě.“… bývalý německý kancléř (a šéf Nord Streamu II) Gerhard Schröder… Overtonovo okno?…
T. Spencerová, FB

Britské ostrovy prodělávají úpadek ve všech oblastech společenského dění, nejnověji se objevily informace o nedostatku vojáků v armádě (což není problém pouze britské armády), přičemž parametry pro službu v armádě se snížily již na takovou úroveň, kdy do vojska budou nabíráni i cizinci bez státního občanství – nabízí se otázka, jak taková armáda bude vypadat přímo v boji. Premiérka T. Mayová čelí v nejbližších dnech pokusu o její odvolání z funkce, nicméně protiruská rétorika, která již zjevně slouží k maskování domácích problémů zachází do stále větších absurdit.

Británie se polekala ruského kresleného seriálu Máša a medvěd… prý je to kremelská propaganda mířící do nevinných dětských hlaviček… „Máša je průbojná, má nepříjemnou povahu, je rozhodná. Bere toho na sebe příliš mnoho. Bez přehánění se dá říci, že se její chování dá srovnat s chováním Putina“… vysvětluje zpravodajský expert z Buckinghamské univerzity Anthony Glees… seriál už na YouTube nasbíral přes 40 miliard zhlédnutí… ruská ambasáda v Londýně navrhuje, aby EU někde v Pobaltí zřídila specializované centrum pro boj s kreslenými seriály nebo aby všechny ruské animátory zařadila na sankční seznam EU… v každém případě by prý reakce Západu měla být „rozhodná“…
T. Spencerová, FB

Situace v ukrajinské společnosti rovněž doutná a v pozdním podzimu vyplouvá na povrch problém s dodávkami tepla neboť došly finance na nákup plynu, přičemž ukrajinský Naftogaz si v rámci firmy vyplácí vysoké odměny, načež nezbývá na plyn samotný. Zde v podstatě platí stejný princip jako v Británii – korupcí prolezlá Ukrajina s fašistickým vedením se spoléhá na vnějšího nepřítele Rusko, přičemž nalévání peněz do její ekonomiky již její spojenci včetně MMF odmítají a mnohé země odmítají i jakkoliv jednat s jejím současným vedením, neboť krom vypjatého nacionalismu je Ukrajina zcela vyprázdněna a nemá světu co nabídnout. Krymská otázka, případně Donbas a Luhansko, jsou jediná témata, která drží Ukrajinu v médiích, bez nich by se o Ukrajině vůbec nevědělo. Stále absurdnější nápady vysokých činovníků a neustále se rozšiřující seznam nežádoucích osob vzbuzuje již jen útrpné úsměvy.

Korupce je obrovský problém, který navíc ochlazuje vztahy se Západem, shrnuje ukrajinský generální prokurátor Lucenko… podle něhož Ukrajina už prohrála informační válku s Ruskem… protože všechny „proruské a oligarchické televizní kanály už zombírují, že Ukrajina je failed state“… řešením by prý bylo začít mluvit „o úspěších“, o nichž se dnes moc nemluví… fascinující…
T. Spencerová, FB

Politika Spojených států a její slábnoucí vliv ve světě je patrna i v Evropě – přestože D. Trump tlačí na Evropu v otázce protiruských sankcí, EU se snaží minimálně vykličkovat a rovněž snaha o vlastní evropskou armádu je jen důsledkem tohoto nebývalého tlaku, přičemž NATO (fakticky ovládané USA) usiluje o další konfrontaci s Ruskem, nicméně každá akce vyvolává reakci – v Dublinu právě dnes skončila historicky první konference zaměřená proti NATO a USA základnám. Žádný soudný člověk si nemůže přát válku a zdá se, že i evropští lídři pochopili taktiku USA, které počítají s tím, že by případný konflikt proběhl na evropské půdě. Rovněž Trumpem vyhlášená obchodní válka přináší své ovoce, Asie hledá jiné partnery a výrobci v USA stěhují své montážní linky mimo její území.

Honda převádí výrobu svých SUV z USA… do Číny… je to o pětinu levnější… čínské švédské Volvo ruší plány na rozšíření výroby v USA… no a pak si „obchodně válčete“…
Historicky první finanční audit Pentagonu… do akce vyrazilo 1200 auditorů… skončil krachem… to se prý ostatně čekalo… není ovšem jasné, jak moc celý audit krachl, protože příslušná místa nechtějí ani naznačit, kolik miliard a bilionů se ztratilo…
T. Spencerová, FB

Situace na Blízkém východě je neustále napjatá a mění se každým okamžikem. Na syrském bojišti se instalací ruských systémů S-300 situace poměrně zklidnila, nicméně k celkovému míru v této části světa schází ještě několik kroků i roků. Bílé přílby, jež získaly na „věhlasu“ svým filmovým uměním našly svůj nový domov mimo jiné i v Kanadě, kde byly slavnostně přivítány.

Syrská armáda z děl a raketami ostřelovala jihovýchod džihádistické provincie Idlíb… v reakci na útok Al Kajdy, při němž nedaleko plánované nárazníkové zóny zahynulo 22 vládních vojáků… k Idlíbu míří syrské jednotky, které „dočistily“ jižní Suvejdu od Daeše… elitní tiger Force jsou ready na v idlíbském vojenském letišti v Abú Duhúru… konstrukce rusko-turecké dohody o Idlíbu se hroutí… Rusko připouští, že Turecko své závazky… tak nějak… neplní… a stahuje do oblasti další válečná plavidla… velká ofenzíva… dneska… ještě asi nezačne … Putin se má každou chvíli zjevit u Erdogana, oficiálně kvůli plynovodu Turk Stream… napětí roste…
T. Spencerová, FB

Stále živá je i kauza zavražděného saudského novináře a po zveřejnění nahrávek tureckou stranou se stále jistěji zamotává Saudská Arábie do svých lží. Americká strana na jedné straně slibuje odvetu, nechává si ovšem skulinku pro svůj odbyt zbrojního průmyslu.

Americký Senát jedná o ukončení zbrojních dodávek do Saúdské Arábie… současně zablokoval návrh přestat dodávat zbraně do Bahrajnu, který je ve skutečnosti saúdským zadním dvorkem… aneb jak zklidnit kritiky a „přestat“ Saúdům dodávat zbraně… Turecko při pohledu na takové „řešení“ běsní… a mává dosud nezveřejněnými nahrávkami… někteří tvrdí, že cenou za zklidnění Ankary… a následné zachování americko-saúdských vztahů… bude vydání Gülena z amerického exilu… ale to nevypadá pravděpodobně… se svými sítěmi po celém světě je pro CIA a spol příliš cenný… dalším Erdoganovým požadavkem jsou pak Kurdové na severu Sýrie… koho tedy Trump Turkům předhodí výměnou za přežití svých Saúdů?… Gülena, nebo Kurdy?… realpolitika v přímém přenosu… jde z ní hrůza, ale současně fascinuje… jako dokumenty o žralocích…
T. Spencerová, FB

Pozoruhodná je rovněž situace v ropném Kuvajtu:

Kuvajtské úřady rozšiřují seznam zakázané literatury… měřítkem je urážka islámu nebo kuvajtského soudního systému, ohrožení národní bezpečnosti, podněcování k nepokojům nebo amorálnost… na seznamu o tisících titulech tak už jsou třeba Márquezových Sto roků samoty, Hugův Zvoník od Matky boží nebo nově Dostojevského Bratři Karamazovi…
T. Spencerová, FB

Samostatnou kapitolou je situace v Afghánistánu, kdež se stále jasněji ukazuje nesmyslnost zahraničních misí včetně té naší, české. Rok 2018 byl z hlediska bombových atentátů nejhorším za posledních 17 let, kdy zde začaly působit americké jednotky – ty vycvičily místní jednotky speciálního určení a v boji s Talibanem prakticky zanikly.

Taliban ovládl vládní základnu na okraji strategického Ghazní a postupuje dál k centru města… vládní posily se trousí… pokud město padne, bude to pro Taliban další morální vzpruha… mimo jiné i pro vyjednávání o odchodu okupačních jednotek ze země… zcela zničena byla i další vojenská základna v Baghlánu na severu Afghánistánu…
Irácký parlament oznámil, že hodlá tlačit novou vládu v Bagdádu k jasnému časovému harmonogramu odchodu amerických jednotek ze země…
T. Spencerová, FB

V oblasti migrace již není pochyb o nehorázném byznysu „neziskových“ organizací i mnohých politických špiček, na povrch vyplouvají stále nové informace o tomto špinavém obchodu.

Na netu se šíří záběry, na nichž šéfka jedné z NGO, Advocates Abroad, na skrytou kameru přiznává, jak učí migranty na evropských hranicích tvářit se, že jsou pronásledovaní křesťané a obelhávat tak „ty zasr*ný pohraničníky“… UNHCR je tím „znepokojena“… Advocates Abroad zatím zrušili svou FB stránku… Advocates Abroad prý do Evropy pomohli asi 15 tisícům migrantů…
T. Spencerová, FB

Jedním z klíčových míst pro průnik migrantů do srdce Evropy je zřejmě Makedonie, diskuze se vedou i o kreditních kartách a smartphonech určených pro tzv. utečence – není již nejmenší pochyby o řízeném a dobře promyšleném procesu v jehož čele stojí finance G. Sörose. Globální pakt OSN, jenž tento proces administrativně posvětí, odmítá stále více evropských zemí, nověji se přidalo Bulharsko. Italský ministr M. Salvini je ke zločinnosti cizinců nekompromisní, což je ovšem například v porovnání s V. Británií poměrně silný kontrast, nicméně kriminalita nově příchozích ve spojení s islámskou ideologií je patrná ve všech zemích, kde se tito cizinci seskupili do větších komunit.

Z ostatních zpráv:

  • Pes, který přimrzl uprostřed jezera – příběh se šťastným koncem.
  • Tento týden v obrázcích na serveru Sputnik – zvlášť vypovídající je záběr Trump/Macron.
  • D. Trump ocenil E. Presleyho a vysloužil si nálepku rasisty. Dnešní svět…
  • Česká zbrojovka vyrobila sto pistolí k výročí ČSR.
  • Kdo je radikál? Slovník pojmů pro rok 2018.
Sdílet.

O autorovi

Jiří Štrajt

Čím hlouběji poznávám svět, tím pestřejší a barevnější jej vnímám. V tomhle světě neexistuje jednoduchá událost, každá má svoji hloubku a příčinu. A jít až k meritu věci, to je můj svět...