Zrcadlo týdne 18. – 24.3. 2019

0

Domácí politická scéna vstřebává v tomto týdnu „vyhazov“ V. Klause mladšího z jeho rodné partaje a v médiích se propírají oba pomyslné stranické břehy – nakolik bude ODS ovlivněna tímto krokem stranického vedení ukáže nejbližší budoucnost. Faktem je, že V. Klaus mladší vynikal poněkud nabroušeným jazykem, nicméně ODS ve svých řadách zdatně skrývá mnohem kontroverznějšího jedince s noblesou řeznického psa, ovšem z jistého novodobého pokřiveného pohledu na vzor morálky a etiky je takový jedinec zřejmě větším přínosem než čerstvě vyloučený člen nehledě na bezbarvého předsedu P. Fialu a celkový odklon od klasické pravicové politiky. Podobnou rezonanci má i připomínka výročí německé okupace v roce 1939, jež pořádal Český svaz bojovníků za svobodu, přičemž v rámci novodobého myšlení byl ve vzduchu jasně cítit dvojí metr pražské radnice, která považovala za naprosto prioritní spíše oslavy výročí vstupu ČR do NATO. V tomto duchu „zazářil“ i známý rusobijec a senátor P. Fischer, jenž ve svém zanícení sahá i k otevřeným urážkám, na což z mého pohledu ČSBS zareagovala zcela adekvátně otevřeným dopisem. Senátor Fischer rovněž poučuje zemi s jednou a půl miliardou obyvatel a káže o lidských právech. Lze jen do budoucna doufat, že senátoři podobného ražení budou u voleb vyselektováni svými voliči, případně že tato – občany víceméně ignorovaná instituce – bude zrušena, jak to například navrhuje i prezident M. Zeman, jenž se dostal se senátory do křížku ohledně hlasování jím navrženého kandidáta na post ústavního soudce – A. Gerlocha. Senát tohoto kandidáta doslova smetl ze stolu, přičemž sám A. Gerloch popisuje rozpravu jako diskusi o prezidentovi M. Zemanovi než o něm samém a vzhledem k faktu, že senátoři za KDU-ČSL, TOP 09, Starosty a uskupení Senátor 21 byli již předem rozhodnuti tohoto kandidáta odmítnout, jeví se Senát ČR opravdu jen jako divadlo s dobře placenými herci na účet občanů coby plátců daní. Sám prezident M. Zeman vyvolal ještě další vlnu nevole, tentokrát na mezinárodním poli, když prohlásil to, co si ostatní vysocí činitelé (nejen) v Evropě stejně myslí a svět to ví – že Turecko je faktickým spojencem Islámského státu. Ankara okamžitě spustila protesty a jakou dohru bude mít Zemanova prostořekost, ukáže čas.

Podobně absurdní divadlo se hraje i na téma klimatických změn na Zemi, do kterých se pustily zejména naše děti a mládež a to tím, že místo studia jdou na pár hodin s notně otřepanými a nic neříkajícími hesly na transparentech korzovat po městech. Očekával bych od studující mládeže mnohem konkrétnější kroky (například úklidové brigády či vysazování stromků), nicméně vzato z pohledu tak říkajíc globálního, jde opět jen o politickou hru, do níž se děti nechaly vtáhnout o čemž svědčí i návrh tří norských poslanců udělit „zakladatelce“ hnutí G. Thurnbergové Nobelovu cenu za mír. Obludná absurdnost ční v tom, že ti, proti níž hnutí míří (tedy zákonodárci) udělují své kritičce vyznamenání za to, že jsou kritizováni, čímž se Nobelova cena míru dostává opět o úroveň níže – do propadliště dějin. Ubohou tečkou je formální zdůvodnění nominace a zde podezřívám norské poslance z četby Rudého práva před rokem 1989:

A nyní ji tři norští poslanci ze Socialistické levicové strany navrhli na Nobelovu cenu za mír. “Nominovali jsme Gretu, protože klimatická hrozba je možná jednou z nejvýznamnějších příčin válek a konfliktů,” řekl jeden z nich a dodal, že „masivní hnutí, které Greta spustila, je velmi důležitým příspěvkem ke světovému míru.”
www.prvizpravy.cz

Neméně tepanou záležitostí na domácí půdě je „naše“ Česká televize, jejíž „objektivní“ zpravodajství si již koleduje o zápis do knihy rekordů, přičemž nekorunovaným králem „objektivního“ zpravodajství je bezesporu komentátor V. Moravec, jenž ve svém příspěvku komentuje nedobrovolný odchod V. Klause mladšího z ODS (video je pro skutečně silně odolné žaludky). Podobného ražení byl i pořad 168 hodin a Newsroom ČT24 vysloveně zaměřený proti ČSBS (viz akce ČSBS výše), čímž se ČT zařadila mezi skutečnou mediální žumpu a chce-li někdo hledat tzv. „děliče“ národa, najde ji na TV obrazovce na příslušné frekvenci. Nelze si v této souvislosti nevšimnout i dalšího vyostřování sociálního napětí v naší zemi – šéf pražské muslimské obce L. Kušnarenko veřejně nabádá své souvěrce k ozbrojování, přičemž nabízí pomoc se získáním zbrojního průkazu – katalyzátorem se staly události na Novém Zélandu, jež mají mezinárodní dosah. Zcela otevřeně vyzývá k boji proti Rusku pornoherec a výkonný ředitel dobře placené neziskové organizace Evropské hodnoty J. Janda, k čemuž vyzývá všechny „vlastence“ – obávám se však, že si poněkud pomýlil termín „vlastenec“ a „kolaborant“.

Sputnik dříve informoval o pražské neziskové organizaci Prague Civil Society Centre, která sponzorovala provedení semináře CampCamp 2018 v arménském Jerevanu, během něhož školitelé učili přítomné aktivisty a novináře lhát a manipulovat tak, aby bylo možné vyvolat občanské nepokoje vedoucí ke svržení nepohodlných vlád či hlav států. Neziskovka sama na svých stránkách uvádí, že oblastí jejích „zájmů” jsou státy východní Evropy a střední Asie — území bývalého Sovětského svazu. Na rozdíl od pražské neziskovky Prague Civil Society Centre, v jejímž čele stojí Šimon Pánek, Janda hledá „vlastence“ pro práci „v širší střední Evropě“.
www.ac24.cz

Jak již bylo výše naznačeno, události na vzdáleném Novém Zélandu zasáhly i české země a z úst vládních představitelů se linou výhrůžky ne nepodobné době těsně po atentátu na R. Heydricha a buďme si všichni jistí, že následující kroky budou záhy následovat – ve stádiu úvahy je již sledování, odposlechy i domovní prohlídka bez souhlasu soudu a k realizaci nebude daleko.

Propagovat a podporovat islám, v časech muslimské invaze, podmaňující si nezadržitelně  (zatím západní) Evropu a vyhrožovat otevřeně vlastním lidem, kteří by se proti tomu snad chtěli nedejalláh bouřit, to je docela síla. Zejména od ministra vlády České republiky. Navíc ze strany, s podporou 7,27% oprávněných voličů (v posledních parlamentních volbách). Ale má to svoji historickou obdobu. Právě z té doby, jejíž smutné výročí si v posledních dnech připomínáme.
L. Vylíčil, www.pravyprostor.cz

V rámci evropsko-unijního prostoru nás naše přední eurokomisařka V. Jourová ujišťuje, že zatne tipec dvojím standardům potravin, nicméně skutečnost může být zcela jiná a dvojí metr na výrobu potravin může být posvěcen jako legální – tvrdí europoslankyně O. Sehnalová (ČSSD). O nekvalitních potravinách se hovořilo i v pořadu M. Jílkové, kdež zaznělo několik zajímavých postřehů. Celková politika EU je roztříštěna do obrovské mozaiky zájmů jednotlivých zemí a dokonce i vedení EU je předmětem diskusí, přičemž události tohoto týdne, kdy naše policie násilím zadržela ozbrojený gang hledaný v celém schengenském prostoru, vyvolává otázky o alespoň částečné ochraně našich státních hranic – nehledě na volný pohyb nelegálních migrantů, ke kterým je bruselská administrativa nebývale vstřícná.

Slovenskem doznívá první kolo prezidentských voleb, v nichž ovládla první pozici doposud neznámá Z. Čaputová a v druhém kole jí bude soupeřem M. Šefčovič, čímž se ovšem tyto volby značně liší od těch našich, českých, neboť oba slovenští kandidáti mají velmi podobné názory. Z. Čaputová, o níž byly doposud jen skromné informace, však nyní čelí drobnohledu „šťouralů“ a již z financování předvolební kampaně bylo jasné, za jakou stranu hraje – Sörosovy peníze zatím nepřišly vniveč a odkrývají se i další informace, jež zasahují i do našich končin. Televizní souboj dvou rivalů o stolec nejvyšší však odkryl i další kontroverzní téma, na kterém se oba kandidáti kladně shodli – USA přišly nedávno s nabídkou investic do některých letišť, při bližším zkoumání se však přišlo na to, že se de facto jedná o stálou vojenskou přítomnost amerických vojsk na území Slovenska, investice by šly pouze do ploch sloužících vojskům USA a součástí této finanční „pomoci“ by bylo i vybudování mnoha muničních skladů (poměrně podrobně se touto kauzou zabývá Infovojna.sk 21.3 a 22.3. 2019), přičemž plány USA ve střední Evropě jsou poměrně širší. K celé záležitosti se jen velmi formálně vyjádřil předseda vlády P. Pellegrini (rozuměj – plácal jen obecné fráze) a z jeho dosavadního postoje se nelze ubránit dojmu, že i jeho prstíky jsou zabořeny v nějaké špíně, neboť v této souvislosti se zmiňuje o předčasných parlamentních volbách na což například SNS přistupuje a souhlasí. Jistý dopad slovenských prezidentských voleb bude na skupinu V4, kterou může ten či onen kandidát rozklížit.

Ve Francii pokračují protesty Žlutých vest, ovšem situace se zde začíná značně komplikovat a radikalizovat, přičemž je velmi složité se orientovat mezi všemi skupinami a jejich skutečnými zájmy. Faktem je, že od žhářství a násilí se snaží ti „umírnění“ protestující i část veřejnosti distancovat, na druhou stranu vláda nepodnikla nic, čím by otupila ostří nepokojů – tak zvaná „celonárodní debata“ nebyla ničím jiným, než formalitou a francouzský lídr včetně některých členů vlády si užívají svoji pohodu. Přestože nepokoje ve Francii budou patrně i nadále pokračovat, již nyní si lze klást spoustu otázek. Jak je vidět i z některých „ramenatých“ prohlášení členů vlády – například francouzské ministryně obrany F. Parlyové – vládnoucí elita „jede“ ve starých kolejích.

I Británie jede ve starých, ovšem Brexitových kolejích a formální konec výstupu Velké Británie ze struktur Evropské unie je stále v nedohlednu nehledě na fakt, že v zemi se zvedá vlna protestů proti ukončení členství v EU, přičemž není až tak velkým překvapením, že své želízko v ohni si zde kuje „filantrop“ G. Söros. Premiérka T. Mayová již požádala bruselskou administrativu o prodloužení termínu, což naráží na podmínky Německa a francouzský lídr, jež si neumí udělat pořádek ani ve vlastní zemi, vyhrožuje vetem. Sama premiérka již čelí nespokojenosti uvnitř vládního kabinetu a hrozí jí odvolání. Jistým paradoxem této „moderní“ doby je tlak muslimských rodičů na ukončení výuky o LGBT, na což přistupuje stále více školských zařízení v této zemi.

Předvolební prezidentská kampaň na Ukrajině nabírá stále větších absurdností a v této západem instalované vzorové demokracii nikoho nevzrušuje fakt, že současný prezident P. Porošenko, jež obhajuje svůj mandát, činí tak otevřenou korupcí, která by nemohla v žádné zemi západním směrem od Ukrajiny obstát. Silnými slovy nešetřil ani poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny S. Melničuk v souvislosti s čistě hypotetickou situací, kdy by se Podkarpatská Rus snažila na základě referenda připojit k Maďarsku – dle jeho slov by ukrajinská armáda obsadila do dvou hodin oblast Balatonu. Zbývá jen otázka, proč tak „silná“ armáda dosud nedobyla Luhansko a Donbas.

Devět dní před prezidentskými volbami se ukrajinský Porošenko zmítá v křečích… je sice připravený „koupit volby“ a „jeho“ generální prokurátor Lucenko obvinil americkou ambasadorku v Kyjevě z krytí korupce a nabízí vyšetření „ukrajinského vměšování“ do US voleb ve prospěch Hillary, asi aby se na poslední chvíli zalíbili Trumpovi, ale… „takové útoky negativně ovlivňují naši ochotu pomáhat Ukrajině v boji s korupcí,“ hrozí americké ministerstvo zahraničí, jako by snad na Ukrajině někdo s korupcí bojoval… mezitím do Kyjeva přijelo šest amerických kongresmanů, aby se „pobavili s nejvyššími ukrajinskými činiteli a zástupci amerického byznysu o partnerství mezi Ukrajinou a USA“, což je všeobecně vnímáno jako „černá známka“ pro Porošenka… tím spíš, že prý Američané nejenže věděli o ilegálním nákupu a pašování vojenských součástek z Ruska, na němž bohatli Porošenko a jeho kamarádi, ale Američané prý také odkývali samotné zveřejnění celého skandálu… Proti Porošenkovi se postavil i Facebook, který mu zablokoval volební reklamu za desítky tisíc dolarů… ne že by Porošenko za něco stál, ale pokud tohle není vměšování do voleb… budiž, do totálně zkorumpovaných voleb… tak potom co?… Mezitím lídr volebního ratingu Vladimír Zelenský tvrdí, že by Ukrajina neměla vytěsňovat ruštinu a je prý i připraven s Ruskem vyjednávat, tedy společně s USA a Británií… tvrdí to se souhlasem USA, které nechtějí jít do války s Ruskem „jen“ kvůli Ukrajině?… Ukrajina mezitím už druhým rokem vévodí světovým tabulkám zemí, v nichž obyvatelstvo důvěřuje své vládě nejméně… důvěra v „Kyjev“ se pohybuje kolem 9 procent, přičemž i zkorumpovaný a v roce 2014 svržený prezident Janukovyč a jeho „parta“ měli důvěru třikrát vyšší… Porošenko, už zcela mimo mísu, se chlubí, že se vojáci ze zemí NATO od ukrajinské armády, která se v roce 2014 postavila nepříteli “nahá a bosá, jen s čistým nadšením”, nyní učí, jak „bít nepřítele“… fascinující…
V USA prý bylo zahájeno rozsáhlé vyšetřování korupčních a jiných zločinů, které měli spáchat lidé z Porošenkova „týmu“… před prezidentským palácem v Kyjevě náckové pokládali věnce na znamení pohřbu“ současné moci… sám Porošenko mezitím přiznal, že nedokáže „ukončit válku během několika hodin“, jak sliboval v roce 2014… fascinující…
T. Spencerová, FB

Letošní březen nabízí rovněž kulaté výročí bombardování bývalé Jugoslávie, kteréžto bylo dosud nejviditelnějším bezprecedentním porušením mezinárodních konvencí – o porušení samotné zakládací smlouvy NATO nemluvě. Letošní rok si toto nechvalné výročí připomnělo hned několik zemí a zatím se zdá, že toto téma bude rezonovat i v dalších dnech a týdnech což mimo jiné svědčí i o posunu v pohledu na dnešní události skrze události tehdejší – jinými slovy lidé jsou v tomto ohledu již poučení nehledě na fakt, že válka probíhala na území vzdáleném co by kamenem dohodil od našich pohraničních hvozdů. Do paměti tehdejších pozorovatelů válečných událostí se nesmazatelně zapsala cynická slova o „humanitárním bombardování“ tehdejšího prezidenta V. Havla (byť tento výrok nebyl jeho vlastní). Boj o Balkán nicméně i nadále pokračuje, byť již jinými prostředky.

Spojené státy se obchodní válkou s Čínou ohledně technologií 5G, před kterou varují mnozí odborníci (nakonec k pochopení nebezpečí ze strany elektronického smogu stačí i selský rozum), snaží pouze ovládnout nový trh a je jen otázkou, kdo v tomto nelítostném boji bude faktickým vítězem případně zda prohrávající nakonec nebudeme úplně všichni. Další kontroverzní kousek D. Trumpa se týká Izraelem okupovaných Golanských výšin, jež formálně patří Sýrii – ovšem dle mínění amerického lídra by se měla přijmout tato anexe a uznat území za izraelské, což ovšem narazilo na mezinárodní odpor a jen těžko dnes odhadovat důsledky tohoto rozhodnutí. Jinou kapitolou jsou neustálé přesuny americké vojenské techniky po Evropě a letecké provokace v blízkosti ruských hranic. Nad čím, si D. Trump může oddechnout, to je údajné zasahování Ruska do amerických prezidentských voleb v roce 2016 – tzv. Muellerova zpráva nenašla jediný náznak a některým zarytým americkým rusofobům ukápla i slza.

Trump má za to, že když Izrael okupuje syrské Golanské výšiny od roku 1967, tak že už nastal čas anexi přijmout a uznat to území za izraelské… Republikáni v Kongresu už chtějí tento krok speciálním zákonem „vytesat do kamene“ navždy, aby nebylo možné jej v budoucnu zvrátit… Liga arabských států se postavila proti a potvrdila syrskou svrchovanost nad Golany… to vše jen pár týdnů před předčasnými volbami v Izraeli… je to Trumpův pokus udržet velkým gestem „svého“ Bibiho u moci?… nicméně, Čína má Tibet déle, znamená to, že už je na čase přestat vyvěšovat vlajky?… a když uznáme Golany a uznali jsme Kosovo, a vlajkujeme kolem Tibetu, neuznáváme Krym a mlčíme o okupované Palestině, není to klasický dvojí metr?… mimochodem, Čína zakreslila Krym na svou mapu nové Hedvábné stezky, ať si USA a Evropa říkají cokoli… mimochodem, mezi Ruskem a Čínou byl dostavěn železniční most přes Amur
Trumpovo uznání anektovaných syrských Golanských výšin za území Izraele sice vyvolalo v židovském státě adekvátní nadšení, ale jinak ve světě narazilo… některé státy mají anexi za ilegální, jiné přidávají varování, že uznání Golan je nepromyšlené a může vést k zásadním geopolitickým důsledkům… Rusko, Francie nebo Německo americký krok odmítly s tím, že Golany jsou mezinárodně uznávanou součástí Sýrie, Británie má Golany dál za okupované území a oznámila, že nemá v plánu Trumpa následovat, i celá EU se postavila proti… po Lize arabských států pak Trumpa jednotlivě odmítly také Jordánsko, Egypt a další arabské státy, navrch i Turecko a v první řadě samozřejmě Sýrie… bohové to na Zemi mají těžké…
Šéf sněmovního výboru pro tajné služby Adam Schiff (Demokratická strana) to nevzdává… poté, co Robert Mueller ukončil své vyšetřování „ruského vměšování“ do amerických prezidentských voleb, aniž by nějaké vměšování odhalil, Schiff má za to, že Muellera v krajním případě předvolají k slyšení, aby sdělil, co že je v jeho zprávě, kterou předal ministru spravedlnosti… další mají za to, že i když se nenašla „ruská stopa“, ještě je toho na Trumpovi k vyšetřování hodně… křeč… jedna z hlavních amerických rusobijek, moderátorka Rachel Maddowová, při oznamování Muellerova konce v přímém přenosu zaslzela… když se jí začali uživatelé Twitteru smát, byli okamžitě zcenzurováni
T. Spencerová, FB

Střelba ve dvou mešitách na Novém Zélandu nemohla zůstat bez reakce a dá se rovněž předpokládat, že represe vůči jakýmkoli zbraním i v zemích EU bude na základě této události tvrdnout, přestože z rozboru videa, jehož šíření se začalo okamžitě cenzurovat a hromadně mazat, jsou patrné zjevné rozpory a celá „akce“ zavání jen další operací typu „false flag“. Na uctění památky obětem střelby se novozélandská premiérka plus další političky oblékly do hidžábu a okázalost tohoto gesta je až do očí bijící stejně jako urychlování procesů ohledně propagace islámu vedoucími činiteli mnohých vlád v Evropě i ve světě.

Jen v evropských zemích má přitom násilně řízená migrace převážně muslimských žadatelů o azyl neblahé důsledky, jež jsou denně viditelné. V Itálii unesl a poté zapálil senegalský řidič autobus plný dětí, policie stačila včas zasáhnout. Norský spisovatel Ulf-Arvid Mejlaender otevřeně kritizoval norská média ze zatajování skutečností ohledně migrantů, jež jsou pachateli trestných činů. Ve Švédsku proběhl zajímavý průzkum přímo na kameru, který svědčí o nehorázném pokrytectví všech „vítačů“ – slovně sice migraci podporují, ovšem pokud si jednoho mají rovnou vzít domů, okamžitě ze svých názorů couvají. Švédsko je rovněž jednou ze zemí, kde multikulturní propaganda a vstřícnost k islámským migrantům překročila mez, z níž se bude jen těžko couvat. V rakouském Salzburgu přestali františkánští mniši krmit chudé (tedy většinou migranty) s ohledem na jejich agresivitu, zajímavé video natočil T. Robinson za volantem svého automobilu a rovněž „výživné“ je i video s Turkem, který v Utrechtu zavraždil tři lidi a pět jich zranil. Na berlínském Alexanderplatzu si daly bojovné dostaveníčko na čtyři stovky Turků a Arabů a policie situaci zvládla až po několika hodinách. Je naprosto evidentní, že současná multikulturní politika vede celou Evropu do záhuby, čemuž zdatně vypomohl i tzv. „Migrační pakt“ – údajně nezávazný cár papíru.

Z ostatních zpráv:

  • Smutná zpráva o tom, jak se chováme ke zvířatům u nás…
  • … a bohužel jménem „civilizace“ i ve světě
  • Nelehký byl a je život českých střadatelů.
  • Tragédie v čínském chemickém závodě.
  • Jiná Čína – když je práce na bagru celoživotním koníčkem.
  • Čínská „Hedvábná stezka“ a Itálie – „Kdo chvíli stál, stojí již opodál…“

O autorovi

Jiří Štrajt

Čím hlouběji poznávám svět, tím pestřejší a barevnější jej vnímám. V tomhle světě neexistuje jednoduchá událost, každá má svoji hloubku a příčinu. A jít až k meritu věci, to je můj svět...