V mezinárodních událostech stále ještě doznívají emoce ohledně Sýrie a na obou frontách létají ostrá slova o lžích, přičemž je velmi těžké rozlišit, kde se nám ukrývá skutečná pravda. Ruský generální štáb uspořádal malou výstavku z toho, co zbylo z Tomahawků vystřelených na Sýrii, americký velitel Sil pro speciální operace Tony Thomas si postěžoval na ruské prostředky radioelektronického boje právě tam použité. Americká strana navíc nechce stále věřit tomu, že nějaké Tomahawky padly do rukou nepřítele. O tom, jak vypadá současná situace v Sýrii napsal přední světový novinář Robert Fisk, přidala se i německá televize ZDF ústy reportéra Uli Gacka a situaci rovněž okomentovala Tereza Spencerová, která se právě z této země vrátila do vlasti.
O tom, jak by měla vypadat poválečná Sýrie se rozpovídal francouzský mladičký prezident E. Macron, přičemž prohlásil, že USA, Francie a další spojenci by měli zůstat na místě a „vybudovat“ novou Sýrii. Pokud bude vzorem takového budování například Lybie, Afghánistán a další okupované země, má se Sýrie věru nač těšit. V nizozemském Haagu proběhla tisková konference OPCW s účastí svědků údajného chemického útoku ve městě Dúmá, přičemž nepřekvapí fakt, že chyběli zástupci OPCW z USA, Velké Británie a jejich satelitů. Zato zde byli přímí svědkové včetně malého Hassana, který hrál hlavní roli ve snímku Bílých přileb.

Evropa i nadále bojuje s přívalem nelegálních migrantů a je čím dále zjevnější, jakým způsobem to celou Evropu „obohacuje“. Velké problémy zažívá Německo a prognóza této země je, že v roce 2060 bude německý občan již menšinou. Ve Švédsku již kolabuje sociální systém a nálada občanů vůči migrantům se radikálně mění. Ve Francii začínají útoky na místní židovské obyvatele, naproti tomu aktivisté „Generační identity“ zablokovali horský průsmyk v Alpách, kudy proudí migranti do jejich země a donutili ministra vnitra k zajištění alpských hranic. V české kotlince proběhlo cvičení Policie ČR a armády s názvem Hradba 2018, při němž bylo simulováno nelegální překročení našich státních hranic cizinci bez dokladů. Zbývá jen otázka, proč už tohle na našich hranicích dávno nefunguje. Českou republikou otřásla akce „sedmi statečných“ Holanďanů proti jednomu číšníkovi, který skončil s těžkým zraněním hlavy v nemocnici. Zdá se, že bezpečnost v naší zemi začíná dostávat na frak.

Nově vzniklý vládní slepenec (zatím bez důvěry) se stal terčem kritiky celého spektra politiků i občanů. Vše odstartoval minulý víkend, kdy se odehrával sjezd KSČM, který byl ostře sledován a to zejména volba předsedy. V tomtéž čase se konala mše v souvislosti s návratem ostatků kardinála Berana do vlasti. Prezident M. Zeman dal přednost účasti sjezdu KSČM, což vyvolalo ostré reakce zejména v médiích hlavního proudu. Zdá se však, že tato návštěva M. Zemana měla svůj účel a vyjednávání o vládě se posunulo vpřed, byť mnohé otazníky zůstávají. Proti těmto událostem vystoupil předseda poslaneckého klubu TOP09 M. Kalousek, který si udělal na českobudějovickém náměstí řečnický pult a promlouval před (údajně) několika stovkami lidí. Zajímavé jsou pak komentáře pod článkem. Jiného kalibru je Kalouskův stranický kolega Josef Knot, který tvrdí, že více lidí zemře po pádu kokosu z palmy než kvůli terorismu. Zdá se, že tím kokosem dostal a nebyla to smrtelná rána.

Z ostatních důležitých událostí:

  • Prezidenti obou Korejí se sešli v demilitarizovaném pásmu v Pchanmundžomu s cílem ukončit nepřátelství, respektive dosud trvající válečný stav a zahájit úplnou denuklearizaci Korejského poloostrova včetně sjednocení obou zemí. Zdá se, že za tímto činem stojí Rusko, neboť prezident Jižní Koreje ihned podrobně informoval V. Putina, který přislíbil pomoc v ladění kontaktů mezi Koreami. USA s vyjádřením prozatím vyčkává a je jisté, že mírové snahy nebudou příliš „vonět“ některým válečným jestřábům.
  • Evropská unie opět přitvrzuje a vytáhla se zbraněmi proti dezinformacím na internetu, ovšem na druhou stranu bude rozhazovat peníze z našich daní směrem k (ne)ziskovkám. I nadále pokračuje vnucování smlouvy Dublin IV., která ve spojení s Istanbulskou úmluvou představuje opravdu velké riziko pro naše rodiny a přibližuje nás k Norskému systému legálních krádeží dětí(!).
  • O našem českém lokajském postavení hovoří fakt, že patříme mezi 10 zemí, které nejvíce podporují USA ve valném shromáždění OSN. Jak ale uvádí agentura Bloomberg, USA postavily Kanadu a EU před ultimátem co se týče obchodu. Buď přijmeme americké kvóty, nebo budou na zboží z neposlušných států uvalena tvrdá cla. Není nad dobrého partnera.
  • EUROSTAT zveřejnil údaje o členských státech EU s největším státním dluhem. Nepřekvapuje prvenství Řecka.
  • Zajímavá úvaha o výrobě lživých zpráv nebo-li fake news.
  • Článek z pera Stanislava Novotného, za který se stokrát podepisuji.
  • Velmi trefný „Výkladový slovník sluníčkářské hatmatilky“. Byl by úsměvný, kdyby nebyl tak realistický.

 

 

Sdílet.

O autorovi

Jiří Štrajt

Čím hlouběji poznávám svět, tím pestřejší a barevnější jej vnímám. V tomhle světě neexistuje jednoduchá událost, každá má svoji hloubku a příčinu. A jít až k meritu věci, to je můj svět...