Zrcadlo týdne 27.8. – 2.9. 2018

0

Nosným tématem se v posledních dnech začíná paradoxně stávat svoboda slova, respektive cenzura a to zejména na sociálních sítích, jež díky různě aktivním udavačům, kteří nesnesou jiný názor, nabývá tato činnost poměrně zajímavé rozměry. Původní líbivá hesla z roku 1989 se tak v realitě dnešních dnů rozplývají jako pověstná pára nad hrncem a mnozí uživatelé přecházejí ze „západních“ serverů na „východní“, což je další paradox doby – zejména sociální síť Facebook doznává úbytek svých uživatelů jenž dávají přednost konkurenčnímu ruskému V kontakte. Cenzura neúřaduje pouze v rovině virtuální, nýbrž i v rovině politické a každodenního života, jsou zkrátka témata o kterých není radno na veřejnosti hovořit – jedním z nich je téma migrace africké a asijské populace, přičemž stačí nevhodná slova v nevhodný čas a člověk lehce přijde v lepším případě k nálepce extremista, v horším případě k trestnímu oznámení. Otázka migrace v našich luzích a hájích je přitom premiérem A. Babišem prezentována jako „hotová věc“ – Česká republika nepřijme žádného nelegálního migranta. Méně důrazný je ovšem premiér v konkrétních činech, například tzv. Marrakéšskou deklaraci jednoznačně odmítlo podepsat pouze Maďarsko a od tzv. Globálního paktu OSN o migraci, jenž bude podepsán opět v marocké Marrákéši se distancovaly krom Maďarska ještě Spojené státy. Do vnitřní politiky našeho státečku evidentně nezasahují jen globální velmoci, ale i sousední Německo a v plné nahotě se ukazuje, že premiérem by měla být vždy osoba co nejméně vydíratelná ať už ze zahraničí, nebo na domácí půdě a to zejména tzv. neziskovými organizacemi, kol nichž proběhly v minulém měsíci zajímavé tanečky ohledně státních příspěvků. Zajímavé dozvuky mají rovněž události okolo výročí srpnových dní roku 1968, které se přes naši krajinu letos prohnaly jako smršť, přičemž většinu národa a zejména mladých lidí se toto téma příliš nedotklo, zato s velkou vehemencí se výročí ujaly politické strany a zpolitizované „neziskovky“ a bude vskutku zajímavé sledovat další výročí našich dějin spojené tentokrát s Německem.

Náš „stínový“ prezident – dle TOP-09 – východně od řeky Moravy opět řečnil, neboť srpen má ve slovenských dějinách ještě jedno významné výročí – Slovenské národní povstání, přičemž jeho proslov plný frází ocenili někteří účastníci hlasitým pískotem. A. Kiska rovněž avízoval konec svého prezidentského působení, nicméně v centru politického dění hodlá zůstat a připravuje vlastní politickou partaj. Oslavy SNP proběhly napříč slovenským politickým spektrem a místy připomínaly naše běsnění okolo šedesátého osmého roku, načež každý viděl tyto události roku 1944 ze svého úhlu pohledu. Poněkud radikálně se vyjádřil slovenský premiér P. Pellegrini, který se jasně vyjádřil na adresu těch, kteří SNP nevidí stejným okem jako on a slova o „překrucování dějin“ a „hodnotách“ zní z jeho úst poněkud pokrytecky. Z některých politických figur a jejich bezobsažných frázovitých proslovů musí být obyčejným občanům již poněkud nevolno od žaludku, ovšem ti si oslavy SNP přišli užít a zdá se, že organizátoři Muzea SNP v B. Bystrici vystihli zájem publika a na příští rok chystají čtyřdenní maraton oslav místo letošních dvoudenních. Ve světlech mediálních reflektorů se v minulých týdnech objevili „Noční vlci“ a domácí „Slovenskí branci“, načež JUDr. J. Čarnogurský se v rámci zákona o poskytování informací obrátil na ministra obrany SR a žádá vysvětlení, neboť se domnívá, že ministr vnitra SR svými výroky porušuje ústavu. O médiích se rovněž kriticky vyjadřuje L. Mayerová a v tomto směru je situace u nás naprosto shodná jako na Slovensku.

Událostí číslo jedna se v uplynulých dnech na Ukrajině stala vražda lídra Doněcké lidové republiky A. Zacharčenka, přičemž se vedení Ukrajiny tetelí blahem a naši „demokraté“ rovněž, neboť není vražda jako vražda a pokud se zabíjí za naše „hodnoty“, je vše v pořádku. Stopy vedou jednoznačně k vedení země, přičemž se zcela jistě jednalo o dlouho plánovanou akci. V uplynulých dnech dochází rovněž „náhodou“ ke zvýšené aktivitě na vojenském poli – kyjevská armáda se pokusila v Luhansku o průlom a neuspěla, k Donbasu se stahují zahraniční žoldáci. Není již žádným tajemstvím, že dle vedení země za všechno může Putin a Rusko, který navíc způsobil rezignaci spolupředsedy parlamentní skupiny Nejvyšší rady Ukrajiny pro meziparlamentní vztahy s Rakouskem V. Vovky, neboť rakouská ministryně zahraničních věcí K. Kneisslová pozvala V. Putina na svou svatbu a ten pozvání přijal. Jeden by s chutí dodal – ještě několik pozvánek pro V. Putina a vedení Ukrajiny odstoupí celé. Paradoxem doby – a ne jediným – je fakt, že ruské investice na Ukrajině jsou ze všech ostatních krajin nejvyšší. V nelibosti kyjevských úřadů se ocitl i zpěvák skupiny Pink Floyd R. Waters, jenž si dovolil pro ruský list Izvestija říci několik svých postojů a v mžiku se ocitl na temné listině. Jednou bude tento seznam velmi ceněn.

R. Waters tím ovšem zabodoval v Rusku a mimo jiné označil „Bílé přilby“ za teroristickou propagandu a varoval svět před válkou s Ruskem, kteréžto chystá na září dosud největší vojenské cvičení Vostok 2018 a „demokratická“ média všeho druhu okamžitě nasadila hysterizační tón.

Syrské bojiště znovu ožívá a ve hře jsou osvědčené prostředky – filmové studio Bílých přileb a chemický útok. „Potíž“ je jen v tom, že syrské a ruské zpravodajské služby jsou pohotové a okamžitě informace zveřejňují, čímž snahu „demokratického“ humanitárního bombardování poněkud kazí. Jistě nepřekvapí, že hlavními „bombardéry“ má být osvědčená trojka – USA, V. Británie a Francie a důvod je víc než zjevný – ropa. Řečičky o lidských právech už nikdo soudný nemůže brát vážně – kýbl černého zlata má pro tyto velmoci větší hodnotu než lidský život a boj proti IS je již prokázanou pohádkou pro mainstreamové čtenáře. Jenže tentokrát klasické scénáře nutně selžou, neboť Sýrie má za zády silné spojence, zejména Rusko jenž posiluje svoji přítomnost ve středozemí. Mezitím se schyluje k posledním bojům o provincii Idlíb…

„SÝRSKA VLÁDA A RUSKO DALI USA ULTIMÁTUM… Až dnes vyšla najavo zaujímavá informácia ktorá tvrdí, že minulý mesiac sa v Damasku stretla delegácia USA a Sýrska vláda. Drzosť USA nepozná hraníc. Podľa Libanonského listu Al-Achbar USA žiadali stiahnutie Iránskej armády, žiadali stiahnutie Ruskej armády a žiadali aby sa USA mohli podieľať na predaji Sýrskej ropy. Sýrska vláda ukázala Americkej delegácií dvere a dala si jedinú podmienku… okamžite stiahnutie všetkých Amerických vojakov. A tu sa dostávame k situácii ktorá nastala. USA začali okamžite rozprávať o údajnom chem. útoku a už sa chystajú bombardovať. Dôvod je samozrejme ten, že Sýria nepristúpila ani na jedinú podmienku USA. Prečo aj. Prečo sa nechať vydierať USA, teda krajinou ktorá má na svedomí Sýrsku vojnu a nespočet mŕtvych. USA stvorili, financovali a podporovali tkz. Isl. Štát ( v skutočnosti zastúpnu armádu ktorej cieľom bolo zvrhnutie vlády)…Dnes rovnako vyšla správa, že Rusko posiela k Sýrii najšilnejsi zväz lodí v celej histórii , vrátane ponoriek . Irán umožní Rusku používať všetky letiská na svojom území. Minister obrany Ruska povedal… Nedovolíme USA a ich spojencom zničiť ani jednu vládnu budovu v Sýrii. Ak odpália čo i len jedinú strelu, znicime každú loď a lietadlo, ktoré bude nezákonné ohrozovať Sýriu..“
Robert Vasilovski, FB

Evropská unie se zmítá ve víru vlastních problémů a nejzjevnějším je stále nelegální migrace, přičemž paradoxně (zdá se, že o paradoxy není v poslední době nouze) bruselská byrokracie uhradí Maďarsku 54 mil. Eur jako náklady za ochranu jižních hranic EU, čímž uznala protimigrační politiku Budapešti. Co na to „vítači“? Francouzský lídr E. Macron ovšem dští oheň a síru na italského M. Salviniho i V. Orbána, přičemž se hovoří o válce ve vztazích a jeho země zatím rychle islamizuje. Na přetřes přichází i Lisabonská smlouva a bruselská administrativa se již chystá na omezování legálních zbraní.

Migrační tlaky začínají již zvolna explodovat a prvním větším výbuchem se otřásl německý Chemnitz, kdež byl ubodán dvěma cizinci německý občan. Německé úřady se v první fázi pokoušely zatajit národnost pachatelů, informace však unikly do médií a co již nepřekvapí, Facebook ihned cenzuroval a média hlavního proudu psala o incidentu jen velmi opatrně. Spolupracovnice německé kancléřky B. John však občany své země uklidňuje a doporučuje netrápit se tím, že se původní obyvatelstvo stává menšinou. Události v Chemnitz názorně ilustrují tristní stav dnešní společnosti, jež se bude přelévat i do ostatních zemí s početnou migrační komunitou – zde se totiž neutkali jen odpůrci migrace se státní správou, ale i promigračně naladění tzv. antifašisté a porůznu placení verbíři novodobé pseudohumanity. V německé společnosti se již pohybují lidé, jež mají na svědomí tolik trestných činů, že při spravedlivém a nestranném odsouzení by jim nestačilo ani několik životů aby si svůj trest odpykali. Situace je přitom podobná ve všech zemích Evropy – v Británii a zejména Londýně, v Řecku je situace obzvláště napjatá, v Nizozemí, ve Švédsku, ve Španělsku… Stále zjevnější je propojení s „neziskovým“ sektorem a obchod, který se z migrace stal je – opět paradoxně – výhodnější než obchod s drogami. Motivací migrantů je jednoznačně pohodový život na sociálních dávkách zemí, jež dávají nejvíce – to potvrzují samotní žadatelé o azyl a zkušenosti některých organizací mající skutečnou snahu pomoci jiným, ovšem po konfrontaci s realitou jsou alespoň schopni si ji přiznat. V naší středoevropské kotlince se zdá, že jsme „za vodou“, nicméně první vlaštovky se již objevují. Na otázku, proč čelní evropští politikové podporují genocidu svých národů může alespoň částečně odpovědět i toto video.

Z ostatních zpráviček:

 • Recenze na knihu L. Huďa „Presstituti versus konspirátoři“.
 • Sudetští Němci a exministr D. Herman – kritika Aeronetu.
 • Úvaha B. Kurase o pomalé sebevraždě západní civilizace.
 • Vatikán a sexuální excesy – pohled na skandál, jenž vybublal na povrch.
 • Řecká krize údajně skončila – pohled P. C. Robertse.
 • Bezpečné jaderné elektrárny nejsou ani v USA.
 • Centrum světové moci se posouvá na východ – článek ze serveru Protiproud.cz
 • Polské koncentrační tábory – téma málo známé.
 • Bývalé plány USA na ovládnutí světa.
 • Srpnové ozvěny z internetu J. Bradávky s nadhledem
 • Velmi aktuální písnička od J. Nohavici – To nechte být.

O autorovi

Jiří Štrajt

Čím hlouběji poznávám svět, tím pestřejší a barevnější jej vnímám. V tomhle světě neexistuje jednoduchá událost, každá má svoji hloubku a příčinu. A jít až k meritu věci, to je můj svět...