Zrcadlo týdne 3. – 9. 9. 2018

0

Začátek školního roku byl v politické rovině poněkud netradiční a některým „neziskovkám“ a různým aktivistům začínají žně co se týče ideologické práce na našich dětech. Na rodičích těchto dětí už nepochybně zapracovali – o tom svědčí incident jedné maminky vůči prezidentovi M. Zemanovi, jenž navštívil prvňáčky na Praze 6 a připíchnutý symbol červených trenýrek na klopách některých ideologicky zpracovaných zákonných zástupců. Reakci jedné z maminek okomentoval i známý herec a svého času i politik F. R. Čech, přičemž bych na jeho místě rozhodně nepoužíval název tvora majícího pro společnost mnohem větší hodnotu než ideologicky podbarvený jedinec rodu Homo sapiens. Na sociálních sítích se samozřejmě toto téma neslo rychlostí světelných vláken a mnozí oponenti M. Zemana využili příležitosti k verbálnímu kopnutí.

Do popředí politických machinací se opět dostává jméno M. Pocheho, jenž byl odmítnut prezidentem M. Zemanem na post ministra zahraničí a proti němuž má mnoho výhrad i samotná členská základna ČSSD. V pozici poradce Ministerstva zahraničí prozatím funguje jako šedá eminence, ovšem i nadále se tlačí na nejvyšší metu tohoto resortu a to dost nevybíravým způsobem. Sociálně demokratická strana prodělává v současné době existenční krizi a vnitrostranický boj se rozhořel nebývalou měrou, přičemž v samotné straně vznikla jakási odnož s názvem Mladí sociální demokraté a do této struktury údajně patří i předseda J. Hamáček, jenž M. Pocheho tvrdě prosazoval do vládní funkce. Je až zarážející, že i přes odpor straníků a na základě dostupných informací o osobě M. Pocheho ještě někdo vůbec uvažuje o jmenování tohoto člověka do ministerské funkce – snad až na jeho samotného.

Téma, které momentálně rovněž rezonuje a bude rozhodně sílit má jméno cenzura, načež na tuto skutečnost již upozorňují relativně nezávislí političtí komentátoři a zejména postižení, mezi nimiž se vyskytují i kandidáti do Senátu. Otevřelo se tím i starší téma mazání e-mailových zpráv Bakalovými lidmi, jež vlastní některé e-mailové servery a asi nejmarkantnější situace je „v kolébce demokracie“ – v USA byly zrušeny veškeré komunikační kanály A. Jonese a poslední volný kanál Twitter mu byl rovněž smazán, přičemž sám šéf Twitteru přiznal, že blokoval účty mnohým dalším uživatelům.

Volební kampaň již naplno hoří a zvedá adrenalin nejen u politických stran a samotných politiků, ale i u občanů, kteří budou muset konzumovat mnohdy nestravitelná sousta politických gest, slibů a frází. TOP-09 zahájila (nepřekvapivě) svoji obhajobu komunálních postů strašením před voliči KSČM, extrémistických stran a oligarchů – na jinou strunu už tato strana zřejmě hrát nemůže. Na antikomunistickou strunu si zabrnkal i premiér A. Babiš při návštěvě Německa, jenž po položení kytice u berlínské zdi odpovídal na dotazy novinářů, přičemž jeho výroky jsou zatím nejabsurdnější které v jeho funkci zazněly a člověk by nabyl dojmu, že premiér je pod vlivem návykových látek v množství větším než malém.

“Komunisti, KSČM nemá na naši vládu žádný vliv,”  uvedl s tím, že ji jen “jednorázově podpořili”. Poté si ještě bývalý člen KSČ vzpomenul, že by měl něco dodat a dodal.
“Měli KSČM zakázat,”   poznamenal k událostem téměř před třiceti lety na adresu polistopadových elit. Premiér se ještě pochlubil, že jestli někdo komunisty oslabil, tak to bylo právě hnutí ANO.

Na tyto „perly“ se (nejen) z řad KSČM snesly reakce, nicméně zarážející jsou ledově klidná slova předsedy KSČM V. Filipa až to vyvolává otázku, jakou že to „trafiku“ musel předseda Filip vyhandlovat za tichou podporu této vlády, když na bedrech své strany nechá takto štípat politické dříví.

“Jde o trochu nabubřelou a blížícími se volbami způsobenou vychloubačnou rétoriku, která nemá žádný vliv na práci KSČM a autorovi spíše škodí, než pomáhá. Ale to je jeho věc,” prohlásil předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip, který považuje  Babišův úlet jako předvolební tah.

S podobným problémem se potýká i kandidát do Senátu rektor Masarykovy university M. Bek, jež je podporován stranami ODS a Zelenými a který přiznal, že do roku 1989 byl kandidátem na členství v KSČ, což najednou ODS, potažmo zejména M. Němcové, jaksi nevadí a sám rektor zdatně operuje slovem „svědomí“. Pro mnohé voliče i pro mne samotného jsou podobné „osobnosti“ zdrojem trávicích potíží a chvilek strávených nad porcelánovou mísou klozetu.

Jedním z hlavních témat předvolebních bojů je i nadále migrace, načež do pozice hlavního zachránce před ekonomickými azylanty se staví hnutí ANO, potažmo její lídr A. Babiš, jenž toto téma zahrnul do své předvolební rétoriky, nicméně již mnohokrát bylo poukázáno na premiérovu „hadovitost“ v tomto směru. To Brňáci jsou jiní kabrňáci – radnice se připravovala dopředu na příjem většího počtu uprchlíků a nepřekvapí, že prsty v tomto plánu mělo hnutí Žít Brno spolu se stranou Zelených. Veselo bylo i na televizních obrazovkách – T. Okamura místy až impulzivně odpovídal na otázky D. Takáče na kanále ČT24, TV Barrandov odvysílala zajímavý pořad s několika účastníky veřejného života. Na téma „Domobrana“ se rozhovořil kandidát do Magistrátu hlavního města Prahy a bývalý policejní rada Ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie P. Opl.

Slovenskem nedávno zacloumala návštěva Krymu poslancem P. Marčekem a jeho kroky po krymském poloostrově přinášejí své ovoce – film, jenž zde se svými přáteli natočil chce zároveň poskytnout ukrajinské straně (ta ho okamžitě označí za propagandu). Rovněž slovenští Noční vlci mají problém se svojí základnou, technika jež byla zapůjčena ministerstvem byla vrácena a ministerstvo se nyní snaží dost trapně kličkovat slovy o zapůjčení vyřazené techniky omylem. Podle slovenské Ligy za lidská práva je hlavní město Bratislava bohatá a je v ní blahobyt, protože je multikulturní a zbytek Slovenska si z ní má brát příklad. Škoda, že to nevědí v Německu, ve Švédsku a dalších zemích.

Volební šílenství již zasahuje i na Ukrajině, neboť se blíží prezidentské volby a dle slov P. Porošenka je jasné, že pokud nevyhraje on, budou volby jasně zmanipulované Ruskem. Podobně se vyjadřuje i ukrajinský chráněnec – USA, ředitel národní rozvědky již nyní prohlašuje, že je na ukrajinské úřady vyvíjen nátlak včetně vojenského, nic konkrétního však (jako vždy) neupřesnil. P. Porošenkovi jde ve volbách o všechno, v případě prohry ho čeká nejspíše azyl ve Španělsku, tedy de facto vyhnanství, „náš demokratický západ“ potřebuje P. Porošenka udržet u moci, neboť je to dobře ovladatelná loutka v praxi již vyzkoušená. Dle ruské FSB byla Ukrajina zapojená do atentátu na vůdce DLR A. Zacharčenka, o němž prakticky všechna média mlčí.

Bez ohledu na zabití Zacharčenka Kreml prý bude dodržovat minské dohody… které ale po Rusku nic nepožadují, a ti, po kterých něco chtějí, je beztak neplní… a EU bude ty samé nanicovaté dohody ctít dál taky… “odnikud nikam” pokračuje… atentát, který jako by ani nebyl… fascinující…
T. Spencerová, FB

Britské ostrovy obnovily frašku s kauzou „Skripal“, nově jsou obviněni dva ruští občané a informace sdělené britskou stranou jsou natolik rozporuplné, že už ani samotná britská média i veřejnost nevěří oficiální verzi. Novinkou je pokus obvinit i Českou republiku, Španělsko a Estonsko, neboť se údajně S. Skripal setkal s pracovníky tajných služeb těchto zemí. Zcela nechápavě nad celou situací vrtí hlavou i ruská strana, která je ze všeho viněna. Británie v současné době čelí mnoha problémům, přičemž na vzestupu je kriminalita nově příchozích migrantů a z Londýna se stává postrach turistů i domácích. Vyjednávání o Brexitu a dalších podmínkách začíná nabývat podoby ozbrojeného konfliktu mezi Bruselem a Londýnem, do všeho tedy zapadá názor, že kauza „Skripal“ má být jen odvedením pozornosti od skutečných problémů.

Tož si to shrňme… Britové zveřejnili dvě fotky doplněné o ruská jména… která jsou i podle Britů falešná… a po Rusku (a vlastně i celé Evropě) požadují jejich zatčení… ale prý nechtějí Rusku předat otisky prstů, čísla pasů nebo letenek a další údaje, které sami mít musejí neb je vyplňuje a odevzdává každý Rus při žádosti o vízum… a k tomu hotel, na kterém se půl roku neuklízí… aby se zachovaly stopy novičoku… ale současně se tam na novičok ani neumírá nebo nechuraví… a to ani poté, co byli personál a hosté půl ruku vystaveni této smrtící látce… a ti dva „kluci z plakátu“ prý pracují pro ruskou vojenskou rozvědku GRU… která především útočí na provařené agenty a bezdomovce… museli novičok asi po hotelu bryndat, aby zanechali jeho stopy… ale sami v pohodě odjeli dom… zajímavé jsou i fotky z kamer, na nichž se oba – samostatně – objevují na stejné úzké hotelové chodbě, v na vteřinu stejný čas… a s tím vším dnes Británie půjde do Rady bezpečnosti OSN… tenhle béčkový thriller je fakt hloupý…
T. Spencerová, FB

Události v Sýrii opět eskalují a situace na politické šachovnici ukazuje, že Idlíb je skutečnou baštou v celé rošádě této rozehrané partie. Jakmile totiž bude tato provincie osvobozena, obrátí se pozornost na nelegálně působící americké jednotky na severovýchodě země, tudíž se D. Trump snaží před útokem na Idlíb varovat Rusko, Írán i Sýrii a osm států EU se přidalo s výzvou, aby se v provincii „dodrželo příměří“. Mezitím jsou v syrské provincii již nachystány všechny potřebné rekvizity pro cílenou provokaci – herci (Bílé přilby), otravné látky, politická prohlášení „demokratického západu“ o Asadově útoku na vlastní obyvatele…

„Budou-li v Idlíbu použity chemické zbraně, víme dopředu, kdo je použije,“ tvrdí v OSN americká Nikki Haleyová… souhlasím… v zásadě to opravdu víme…
T. Spencerová, FB

Rusko navrhlo americkým úřadům, aby jmenovalo konkrétní objekty v Sýrii, kde se dle jejich názoru nacházejí chemické zbraně a vyslaly tam představitele OPCW, jak bude americká strana reagovat je více než předvídatelné. Prsty v řízené provokaci nemá ovšem jen americká strana, Virginský senátor R. Black prohlásil, že vlastní důkazy o přípravě chemického útoku britskými speciálními službami a dá se předpokládat, že ani Francie nezůstane pozadu. Spojené státy se snažily ze Sýrie vycouvat, přičemž si kladly požadavky, za něž byly vykázány Asadovou administrativou ze dveří.

Katar a Jordánsko se naštvaly na Bílé přilby… tamní média naše slovutné „dobrovolné záchranáře“ zničehonic viní z vazeb na teroristy, džihád a Izrael… co to? proč ta změna? …Bílé přilby v Idlíbu už mezitím zase chrlí fotky, jak pobíhají v sutinách se zaprášenými dětmi v náručí… a mediálně provařený dr. Shajul Islam už zase hlásí, že ruské bomby dopadají výhradně na školy… a pak budou terčem jen nemocnice… až do té poslední… několikáté poslední… déja vu…
T. Spencerová, FB

I přes mediální masáž ve spřátelených zemích NATO je více než zjevné, že náš hlavní spojenec – USA – vyzbrojuje nejen Al-kajdu, ale i další teroristické skupiny a důkazy rostou jako houby po dešti. Neochota amerického velení opustit syrské bojiště může tudíž mít i další rozměr – krom uražené ješitnosti nad prohranou válkou v cizí zemi to může být i spousta nalezených důkazů o financování a vyzbrojování těchto skupin a mezinárodní dosah těchto nálezů, byť již dnes nemůže být nikdo na pochybách, že se tak děje. Snad i z téhož důvodu přesvědčoval na teheránském summitu turecký prezident R. Erdogan své protějšky V. Putina a H. Rúháního, aby upustili od útoku na Idlíb, ovšem bez úspěchu. Pokud by se ukázalo, že Erdogan rovněž dodával zbraně teroristům, nevrhalo by to na něj zrovna dobré světlo.

Rusko tvrdí, že Idlíb se nedá „tolerovat donekonečna“… komu to ale vzkazuje?… nejspíš Trumpovi, který varuje Sýrii před „nezodpovědným útokem“ a Rusko a Írán před „osudovou chybou“… jako by USA byly připraveny bít se za Al Kajdu do posledního dechu… i když ve skutečnosti jde jen o to, aby Sýrie neovládla Idlíb… protože pak by nejen ovládla poslední velké džihádistické území, ale hlavně… pohledy všech už by se pak nemohly otočit jinam… než na americké jednotky na severovýchodě Sýrie… a v americkém establishmentu by pak propukla dosud odsouvaná válka: Odejít? Bojovat? Posilovat? Rozpoutat snad rovnou válku s Ruskem? Jen kvůli Sýrii!!!???… Damašek v každém případě před zahájením ofenzívy prý zakázal brancům odjezd ze země…
T. Spencerová, FB

Zprávy o stavu migrace v evropských zemích jsou čím dál více pochmurnější. Německem i nadále doznívají události v Saské Kamenici (Chemnitz) a zejména velkou diskusi nastartoval koncert proti násilí a neonacismu tamtéž, jenž měl být jakousi odezvou a reakcí na protesty proti migrantům, přičemž zde koncertovala i hip hopová kapela K.I.Z. nad jejímž repertoárem musí jeden kroutit hlavou. V zásadě události v tomto městě vyvolaly očekávané reakce – ze strany oficiálních médií a vládnoucích stran byly protesty označeny za xenofobní a nenávistné, opačný tábor již pochopil skutečný stav společnosti a je otázkou, zda se veřejnost ještě zformuje do nějakých výrazných protestů. Kriminalita spojená s migranty přitom v Německu dosahuje skutečně hrozivých hodnot a místo věcné diskuse o problémech s běženci (spíše ekonomickými vysavači sociálních dávek) se zavádí sledování tajnými službami, cenzura na informace a nálepkování – nejčastěji jako extremismus, neonacismus a xenofobie. Na vině jsou rovněž nevládní organizace podporované vládou či státními úřady, v tomto ohledu je situace podobná v celé Evropě. Španělská socialistická vláda zvažuje zřízení bezplatné lékařské péče pro necelý milion migrantů, jak to hodlá zadlužené Španělsko zaplatit ví snad jen jejich premiér, na vídeňských ulicích už můžete spatřit skutečný multikulturní svět, nicméně zdejší vláda zvažuje tresty pro hlasatele radikálního islámu. Italský ministr vnitra M. Salvini zatím bojuje na domácí půdě a chystá hromadný odsun nelegálních azylantů, přičemž opozice mu vyhrožuje trestním stíháním.

O tom, že jde o velký a organizovaný byznys vlivných osob a kriminálních organizací, není pochyb. Postupné ovlivňování veřejného mínění, maskování obchodu s lidským masem pod rouškou dobročinnosti neziskovek, které se na tomto obchodu podílejí, je jednou z činností vlivných a další aktivitou těch, kdo za tím vším stojí anebo se na tom přiživují, je právě kriminalizace jedinců, skupin či politiků, kteří na tuto realitu poukazují. Takže i v tomto případě bylo nutné označit lidi zdravého rozumu nálepkou nácků, fašistů, xenofobů a rasistů, a to např. pomocí placených vítačů, udavačů, sociálně či mentálně slabších jedinců a podplacených médií…
M. Pilloni

Velmi nešťastná je situace ve Švédsku, kde se právě dnes (tj. 9.9.2018) konají parlamentní volby a velmi dobré šance na úspěch má protimigrační strana Švédští demokraté, přičemž i v této zemi se praktikují perzekuce vůči oponentům, vládne cenzura a násilí. Smutným paradoxem dnešní doby je fakt, že největší mešita v Evropě má stát vedle budovy Evropského parlamentu ve Štrasburku.

Z ostatních zpráv:

 • 30.9. 1938 – Československá vláda přijala tzv. mnichovský diktát, kterým ji západní spojenci v čele s Francií velkou Británií, za účasti fašistické Itálie, předhodili Německu pod hrozbou, že jinak bude za viníka války považováno Československo. Následovalo obsazení českého pohraničí Německem a vyhánění českého obyvatelstva do vnitrozemí. Konec 1. čs. Republiky. Nebudu tuto událost samu o sobě dále rozebírat, všichni snad rozumí jejímu významu, i tomu, že to byl první krok k definitivnímu vymýcení české státnosti a českého národa, tak jak se to jako červená nit táhlo přes tisíciletí českou (respektive společnou slovansko-germánskou) historií. Stačí si projít třeba tento „Český historický kalendář“, v němž jsem se snažil základní a symbolické přelomy českých dějin zachytit v co možná nejstručnější, a tak nejpřehlednější formě. Měsícem září je cyklus dokončen. Na závěr pouze konstatuji, s ohledem na letošní mediální a politické běsnění kolem 21. srpna 1968, že je absurdní, aby ten, kdo nás vytáhl spalovači mrtvol už skoro z pece, byl za jedinou zásadní chybu v našich vzájemných vztazích, kterou nota bene učinil jeho předchůdce, donekonečna démonizován, zatímco vypočítaví „spojenci“ jsou stále jednostranně velebeni a tradičnímu konkurentu v boji o ovládnutí celého Polabí je vše odpuštěno a zapomenuto. Buďme spravedliví na obě strany. Svět se dávno změnil a radikálně se mění i v této době. A model přežití za této situace se tentokrát opravdu nenalezne na západ od Šumavy. Tam je evropská civilizace pod orwellovsky naoko nastrčeným heslem údajné ochrany evropských hodnot naopak demontována.
  www.zvedavec.org

 • Zamyšlení nad letošním suchem a zajímavé informace.

 • M. Obrtel na Protiproudu na téma klasická rodina.

 • Zamyšlení L. Jakla nad smrtí senátora J. Mc Caina.

 • Železniční přeprava Rusko/Čína nabírá na tempu.

 • Evropské město roku – soutěž ideologicky zprofanovaná.

 • Kterak utopit Škodu octavia předvedl řidič v Bratislavě.

 • Vnitrokorejské rozhovory jsou mnohem plodnější bez USA.

 • Zpráva Pentagonu o protiraketové obraně již třikrát odložena. Zádrhel?

O autorovi

Jiří Štrajt

Čím hlouběji poznávám svět, tím pestřejší a barevnější jej vnímám. V tomhle světě neexistuje jednoduchá událost, každá má svoji hloubku a příčinu. A jít až k meritu věci, to je můj svět...