Zrcadlo týdne 31. 12. 2018 – 6. 1. 2019

0

Rok 2018 se s námi definitivně rozloučil, načež zanechal v českém i mezinárodním dění nesmazatelné stopy. Zamyšlení nad tím, co minulý rok dal v oblasti financí přináší ekonomka I. Švihlíková, kterážto jej považuje z tohoto pohledu za přelomový a zejména dynamický co se změn týče a stejnou dynamiku vykazuje i ekonomika světová. Účtuje i předseda SPD T. Okamura a to zejména ve vztahu k vládě, k níž je velmi kritický, nad problémy dnešních dní se zamýšlí i vysokoškolský pedagog M. Kroh a ze stejných vysokoškolských kruhů zaznívá názor na události minulého roku i od bývalého rektora L. Pána, jež zároveň upozorňuje na letošní volby do EP. Jedním z nesporných faktů minulého roku je zvýšený tlak na naše nejmenší v oblasti novodobé a notně zvrácené ideologie, jež šíří zejména neziskové organizace bohatě dotované z našich daní a různých „dobrodinců“ typu G. Sörose za mohutné podpory bruselské byrokracie, přičemž pozadu nezůstává ani „naše“ Česká televize, na jejíž provoz nuceně přispívá každý vlastník TV přístroje bez možnosti ovlivnění skladby pořadů – jak (ne)funguje Rada ČT se mohl každý občan přesvědčit zejména v souvislosti se stížnostmi na objektivitu tohoto média například kvůli událostem na Ukrajině. Předpokládám, že letošní rok titíž dobře placení aktéři přitvrdí a dobře „zpracovaná“ mládež zajde o další krok dál než například blanenští gymnazisté v sukních. Všichni ti hlasatelé západních a evropských hodnot, ať už je nazýváme sluníčkáři, liberálními demokraty, aktivisty či havloidy stále třímají tu svoji korouhev jediné a správné pravdy, přičemž dvojí metr je zde viditelný na sto honů – zatímco nazvat současného prezidenta M. Zemana vlastizrádcem je v pořádku, na svoji ikonu z období předání moci jedněch druhým v roce 1989 nedají dopustit a ihned rozdávají trestní oznámení. Letošní rok by však mohl být i tím čerstvým větrem nových časů, jež začíná zvolna otáčet korouhví domácích, evropských i mezinárodních událostí.

Nedělám si nejmenší iluze, že umírající eurounijní kobyla nebude zběsile kopat. „Liberální“ demokracie se již zcela otevřeně přeměnila v nechvalně proslulou demokracii „lidovou“, což ve skutečnosti není nic jiného než prachsprostý socialismus toho nejhoršího ražení, rozuměj totalita. Byrokracie, příkazy, zákazy, doporučení, nesmyslné dotace, práskačství, cenzura. Přibyla ještě politická korektnost a diktaturu proletariátu nahradila diktatura pomatených menšin.
P. Štěpánek, www.prvnizpravy.cz

Do světových politických vod zasáhli v závěru loňského roku i proslulí hackeři ze skupiny Anonymous, jež se pustili do britských politických kruhů a odhalili zajímavé informace o činnosti Velké Británie ohledně získávání zpravodajských informací a mimo jiné i o kauze J. Skripala. Jiná skupina kybernetických lamačů, jež si vetkla do názvu Dark Overlord, zveřejnila 650 dokumentů o událostech z 11.9. 2001 a pod výhrůžkou výkupného slibuje uvolnit další várku, jež údajně povede k infarktovému stavu pro americkou administrativu.

Konec roku znamenal pro mnohé lídry evropských zemí i vystoupení před televizními obrazovkami s novoročními projevy, jež většinou postrádaly věcnou podstatu, zato hýřily tradičními pojmy jako jsou například „západní hodnoty“ a redaktorovi německého internetového média Telepolis rovněž v projevech chybí jakákoliv sebekritika. Evropským parlamentem mezitím proběhl schvalovací proces zprávy zvláštního výboru pro terorismus a v úvahu nyní přichází zákaz nošení nožů bez řádného důvodu a to po celém prostoru EU. Sdružení na ochranu práv majitelů zbraní LEX přidalo k tomuto kroku bruselské byrokracie velice trefný komentář:

Toto doporučení tak trochu zvoní tradiční bruselskou logikou ‚když to nefunguje, mělo by se to zavést všude‘, protože útoky nožem se dějí hlavně v západních státech, které mají tato omezení už zavedeny, zatímco u nás na Divokém východě nemáme ani ta omezení, ani ty útoky.

Slovensko oživuje myšlenku na zavedení povinné vojenské služby, neboť se v současné době čím dál více mladých lidí nechce nechat zabít pro cizí zájmy a obecně je velmi malý zájem o práci v armádě u nás i v evropských zemích. Jiskra, která ovšem přeskakuje Evropou se nazývá Žluté vesty, načež ani Slovensku se nevyhnula a není samo – rovněž v Německu se chystají protesty v témže módním doplňku. Rakousko těchto dní ovšem řeší otázku společné budoucí evropské armády, ze které taktně couvá a na stole je další problém, neboť dle statistik již 20% obyvatelstva této země tvoří cizinci. Francie se i nadále potýká s protesty Žlutých vest, přičemž pozice E. Macrona je již v takovém úhlu, ze kterého se bude jen těžko dostávat – jeho popularita pouhé čtvrtiny národa je jedna z nejnižších v Evropě, nicméně mnoho nadějí nemá Francie ani po případné výměně vlády, neboť islamizace pokročila ostrým tempem vpřed; již nyní má země 6 milionů muslimů a dle rozdělovníku EU jich do roku 2040 musí přijmout dalších 16 milionů. Britské ostrovy již nějakou dobu prožívají nehezké časy a směle dobývají přední místa na žebříčku adeptů usilujících o své vlastní zničení – to, co probíhá na některých školních zařízeních nelze pojmenovat jinak než genocida dětí a budoucnosti národa, muslimové již vyrážejí na průvody městy a oslavují Mohameda a vláda pod pláštíkem prázdných řečí o humanitě vesele vyzbrojuje Saudy, kteří britské bomby nechávají padat na hlavy civilistům v Jemenu. K totálnímu úpadku novodobé civilizace lze směle zařadit i události na Ukrajině, kdež se konal pochod ukrajinských nacionalistů k uctění památky S. Bandery, což by nebylo nic až tak zvláštního, neboť tyto pochody se konají již několik let. Na vyšší úroveň toto nechutné divadlo ovšem posunula kyjevská vláda zařazením banderovských „hrdinů“ na výplatní pásku válečných veteránů coby odbojovou složku a obránce Ukrajiny. Velkou ostudou pro civilizovaný svět včetně naší vlády je velmi mlhavý a laxní postoj k těmto událostem, neboť nelze si představit jasnější důkaz fašizace nejen Ukrajiny, ale i všech zemí, jež přímo neodmítly jasně fašistické tendence kyjevské vlády a buďme si jisti, že se vše spolehlivě velkým obloukem vrátí a nečekaně udeří.

Hned dvěma pochody… jedním veselejším, se sněhuláky a druhým nacionalisticky vypjatým a násobně početnějším… si v Kyjevě a dalších městech (a za většinového mlčení Západu) připomněli 110. výročí narození Stepana Bandery… poprvé jako oficiální státní svátek… na Ukrajině si přitom uvědomují, že Banderovo jméno vyvolává „hlavně v Polsku a Rusku“ negativní emoce, a tak připomínají i jeho lepší tvář: prý nepil ani nekouřil, hrál na kytaru a mandolínu, rád hrál šachy, plaval, běhal a lyžoval a už od mládí se připravoval nejen na ozbrojený boj, ale i policejní mučení, a tak se sám poutal řetězy, píchal se jehlami a každý den se poléval studenou vodou…
T. Spencerová, FB

Není na škodu učinit malé ohlédnutí za uplynulým rokem rovněž v oblasti islámské ideologie, na jejíž konto můžeme jen za loňský rok připočítat více než 11 tisíc mrtvých a stejný počet zraněných, přičemž k násilí ze strany migrantů na evropské půdě dochází takřka denně a agresivita vzhledem k dvojímu metru státních úřadů v jednotlivých zemích samozřejmě narůstá. Finský premiér vyzývá občany své země, aby po sérii znásilnění dětí gangem cizinců byli i nadále k nově příchozím tolerantní a nešířili vůči nim nenávist, ve Švédsku platí od začátku tohoto roku zákon o nenávistných projevech – samozřejmě namířený zejména na kritiky migrace i novodobé a zvrhlé gender ideologie, přičemž partičky migrantů okrádají v této zemi občany i v kostelích. V německém Ambergu unudění mladíci – žadatelé o azyl – napadli celkem 12 lidí, přičemž je údajně nelze ani vyhostit ze země, problémy jsou i v centrech pro uprchlíky. Neuvěřitelnou situaci zažil i americký kongres, jejíž nová členka v hidžábu složila přísahu a ihned použila drsné výrazy na adresu současného prezidenta D. Trumpa. Ani v českých luzích a hájích není v tomto ohledu mnoho důvodů ke zpěvu – o vymývání hlav našich nejmenších státní televizí bylo psáno výše, ovšem jsou zde i další příklady plíživé infiltrace cizinců z jiných náboženských kultur nehledě na laxní a uhýbavou politiku současné vlády.

Z ostatních zpráv:

  • Neštěstí v Magnitogorsku – všechny oběti jsou identifikovány.
  • Elektronický totalitní systém skrze mobilní síť G5 je na pochodu.
  • Video o migraci „Ztracená Evropa“. Stahujte, dokud to jde.
  • Čína vyslala na odvrácenou stranu Měsíce svoji sondu a ta přistála.
  • Novoroční koupel v Bajkalském jezeře? Není problém.
  • Novoroční předsevzetí zakladatele Facebooku – více cenzury.
  • Rok 2019 a světová recese? Náznaky tu jsou.
  • Jaké silné vůdčí osobnosti má rok 2019? P.C. Roberts vidí jen jednoho.
  • Letošní novoroční ohňostroje ve světě.

O autorovi

Jiří Štrajt

Čím hlouběji poznávám svět, tím pestřejší a barevnější jej vnímám. V tomhle světě neexistuje jednoduchá událost, každá má svoji hloubku a příčinu. A jít až k meritu věci, to je můj svět...