Zrcadlo týdne 5.11. – 11.11. 2018

0

Události spojené s tímto podzimním týdnem vibrovaly v domácích vodách na několika tématech, přičemž na samém dně ležící „pražsko-kavárenské“ bahno v českém rybníce začalo vířit poté, co J. Nohavica obdržel z rukou ruského prezidenta V. Putina Puškinovu medaili jakožto ocenění za jeho hudební tvorbu, která přesahuje rámec českých pohraničních mezí směrem na východ (a mimochodem i na sever, jih i západ) a tudíž ostravský bard přispěl svojí tvorbou i k přátelství mezi národy. Problém, který se v následné mediální smršti řešil, se netýkal jeho tvorby nýbrž osoby, která ocenění předávala – V. Putina, jemuž dnešní samozvaní „demokraté“ nemohou přijít na jméno a neustále poukazují na jeho tzv. „krvavé ruce“, přičemž většina tzv. západních“ politiků včetně mnohých našich by si měli prohlédnout ty své – v tomto bloku níže najdou příkladů přehršel. Přes všechen jed vypuštěný zejména do médií hlavního proudu se domnívám, že J. Nohavica bude vystupovat i nadále v naprosto vyprodaných sálech – svědčí o tom komentáře čtenářů na webových diskusích a nezbývá než popřát „Jarkovi“ k udělenému ocenění a k pevnému zdraví v jeho další písničkářské kariéře.

Oblíbeným cílem „lepšolidí“ (jak je nazývá J. Soukup na TV Barrandov) je i prezident M. Zeman, jež si navíc dovolil navštívit v rámci importního veletrhu (China Inernational Import Expo) dalšího ideologického nepřítele Čínu, která ekonomicky i velmocensky směle dýchá na záda upadajícím Spojeným státům. Dva vládní speciály pobraly do svých útrob i české podnikatele a některé politiky, přičemž sám český prezident si získal sympatie veřejnosti a dostal se na významné místo místních tiskovin. Prezidentův návrat z Číny byl poznamenán tragickou událostí, čehož okamžitě oponenti využili a zvýšili adrenalin hradnímu mluvčímu J. Ovčáčkovi, kterýžto se nebývale ostře na jejich adresu vyjádřil. Na domácí půdě bude M. Zeman zřejmě čelit právníkům Bakalova týmu, neboť se jim nelíbilo prezidentovo ostré vyjádření na účet Bakalových ekonomických aktivit.

Na prknech zdejšího politického divadla se nyní ostře diskutuje o podpisu globálního paktu OSN o migraci, který zvolna odmítají další evropské i neevropské země, přičemž A. Babiš dal v posledních dnech poměrně jasně najevo svůj nesouhlas, nicméně vládní ČSSD, která se mimo jiné stále více ocitá ve vnitrostranických i existenčních problémech, zastává skrze ministra zahraničí T. Petříčka poněkud jiný postoj a na pilu zde tlačí jeho nově jmenovaný externí poradce – hádejte kdo – M. Poche. Vzhledem ke zkušenosti s některými dosavadními kroky premiéra bude jistě na místě posečkat s otvíráním láhve šampaňského, přičemž A. Babiše se i nadále drží jeho minulost a kauza „Čapí hnízdo“ opět vylézá na mediální vzduch.

Z podobného mezinárodního soudku pochází i Istanbulská úmluva, nad jejímž textem se vedou v české kotlince poměrně vyhraněné debaty o jejím smyslu, kterýžto v plné nahotě vynesl na světlo Boží profesor P. Piťha, jež nyní čelí nevybíravým útokům.

Otec Mons. prof. PhDr. Petr Piťha, CSc., dr. h. c. měl 23. září tohoto roku přednést projev v italském městě Arco u příležitosti požehnání sochy svatého Václava, patrona města. Promluva nebyla přednesena “z diplomatických důvodů našich zastupitelů v Itálii”. Jinými slovy – profesoru Piťhovi byl projev zakázán.
www.protiproud.cz

Stejně ostrá společenská diskuse se odehrává na bitevním poli (především) vojenské mise v Afghánistánu, kterážto se na základě posledních informací našich zámořských přátel ve zbrani stává čím dál zbytečnější, přičemž Taliban tak jako tak ovládá vetší část země a je zřejmě jen otázkou času, kdy se oficiální afghánská vláda s Talibanem politicky domluví.

Afghánská vládní delegace na mezinárodní konferenci v Moskvě… je připravena jednat s Talibanem… napřímo… talibové… jako všichni správní vítězové… si ale zatím vybírají, s kým budou mluvit a s kým ne…
T. Spencerová, FB

V Mosvě nechce Taliban jednat s afgánskou vládou,protože je “vítěz” a jako takový si klade podmínky !! Takže lze dovodit, že naše vláda a generalita má na “rukou krev” našich vojáků, které jsou v Afghanistánu zcela zbytečně!! Jenom se “divím” našim médiím, především České televizi, která vede se svými “diváky” hybridní informační válku o těchto záležitostech!! Také když jsme ještě u těch válek, tak bych rád slyšel konečně od někoho kompetentního a znalého , jaké byly skutečné a doložitelné důvody k rozpoutání první světové války, kde bylo povražděno cca 17 milionů lidí, také z Čech / na každé návsi je pomníček našich předků, kteří padli v naprosto nesmyslné válce!! / ,která se dnes pompézně oslavuje!!! Já jenom připomínám, že nikdo přesně a jasně neřekne, že první světová válka byla válkou “kapitálu, zbrojovek a bank”!! , Důsledek byla také druhá světová válka a nakonec i marasmus v mezinárodních vztazích , který žijeme do teď!!! A teď se schyluje ke třetí světové válce, která má být také válkou “kapitálu , zbrojovek a bank” ale to není zájmem “prostých” lidí na celém světě!!! Jak dlouho se ještě necháme mezinárodním “kapitálem” a zájmy světových “zbrojařů” využívat a vraždit !!! Nebo snad někdo zná důvod , proč by mělo NATO “válčit” s Ruskou federací? Já takový důvod neznám a všechny “ometálované” dobytky a zrádné politiky, kteří už zase “bubnují” do války s RF by bylo záhodno “zavřít” , protože “podněcování a příprava” útočné války jsou trestné činy!!!
M. Peleška, FB

Jedním z „propagátorů“ zahraničních misí je i poměrně kontroverzní generál P. Pavel, jenž se v současné době stále častěji objevuje na veřejnosti , přičemž měřeno jeho úhlem pohledu je Rusko mnohem větším zlem než bezpečnost v našich ulicích a poměrně úsměvné je jeho vzpomínání na rok 1968 v ostrém kontrastu s jeho další kariérou. Situace v Evropě ovšem díky jemu a podobně smýšlejícím politikům nabývá na teplotě a připomíná stav před první světovou válkou.

Problémy Evropské unie rostou geometrickou řadou a nejvíce patrné jsou zejména v oblasti bezpečnosti způsobené zejména řízenou nelegální migrací a částečně i politikou D. Trumpa, načež francouzský vůdce E. Macron vidí řešení ve vytvoření jednotné evropské armády, jemuž zdatně přikyvuje přední europoslanec G. Verhofstadt – ovšem cílem by nebyla bezpečnost evropských obyvatel, nýbrž obrana proti hypotetické válce s Ruskem a Čínou. D. Trump by si v tom případě mohl mnout spokojeně ruce, neboť by měl odbyt pro své zbrojařské firmy – jak jinak by se mohla Evropa postavit těmto velmocem pánové neuvedli, přičemž USA by měly více důvodů ke spokojenosti – Evropa se bude řezat s Ruskem a Čínou na vlastním území a my budeme inkasovat zisky. Francie se pokouší v rámci EU rovněž hrát na vedoucí roli v obchodním styku s Íránem, neboť od 5. listopadu začaly platit sankce na íránský energetický sektor. Unijní eroze se začíná projevovat i díky Polsku skrze ústa D. Tuska, jenž varuje před možným vystoupením Polska z EU (Polexit). Protiváhou k těmto myšlenkám je snaha opatřit oprýskanou zeď Evropské unie novým, růžovým nátěrem a čeští poslanci jdou příkladem.

Rovněž v zemi na východ od řeky Moravy se horlivě diskutuje o migračním paktu z dílny OSN a naši slovenští bratři poukazují na (zatím ne úplně jisté) rozhodnutí naší vlády, přičemž i sami občané se v této věci angažovali a spustili petici. Naproti tomu je na Slovensku stále dost příznivců migračního dokumentu a ti se opravdu činí – zablokovali na kanále YouTube video prezidentského kandidáta a soudce Ústavního soudu SR Š. Harabina. Dosti zajímavou ukázkou té „pravé“ demokracie se blýskl předseda strany Most-Híd B. Bugár, jenž svolává všechny demokratické strany ke kulatému stolu s cílem podpisu dokumentu o tom, že o členství Slovenska v EU se nebude diskutovat. Opravdový demokrat každým coulem. V protikladu k aktivitám B. Bugára se ozvalo „Združenie slovenskej inteligencie“ (ZSI KORENE) s požadavkem na politické špičky, aby přijaly zákon na ochranu slovenské státnosti. V sobotu 10.11. 2018 se na Slovensku rovněž otevřely volební místnosti a občané volili své komunální politiky – mimochodem volby tu probíhají v jednom jediném dni v čase od 7.00 do 22.00 hod.

I přes mohutnou snahu francouzského lídra E. Macrona postavit se do čela veškerého dění v Evropě, vykazují statistiky jeho neustálý pokles popularity, přičemž Macronova protikandidátka v prezidentských volbách Marie Le Pen mu směle dýchá na záda, což se zřejmě odrazí ve volbách do evropského parlamentu, neboť pravicově naladěných a euroskeptických voličů přibývá a není se co divit – bývalý ministr vnitra G. Collomb varuje před anarchií a rozvratem země do pěti let.

Macronova sousedka a souputnice A. Merkelová připomínající velmi dlouhé Havlovo „Odcházení“ sice avízovala pod tlakem volebních výsledků své strany svůj odchod z politické scény, nicméně zároveň pustila do éteru, že na svém kancléřském stolci vydrží ještě tři roky, byť občané míní jinak a nadpoloviční většina německých obyvatel by ji ze svých služeb propustila již do roka a do dne. Paralela s Francií je zde na místě – nezvládnutá migrační politika, narůstající kriminalita a anarchie, pokles důvěry. Nebývalé problémy řeší i německá církev, které i přes šesti miliardový příjem eur ročně hrozí kolaps a to především morální, přičemž sama církev si naběhla na moderní trendové vidle tím, že hodlá žehnat i svazkům stejného pohlaví.

Velká Británie je – navzdory Brexitu – velkým evropským „vzorem“ co se týče implementace pseudolidských práv a dalších „demokratických“ novinek, nejnovější hit aktivistů LGBT z londýnské Goldsmiths Univerzity je výrok o všech odmítačích transgenderismu, jež by měli být posláni na deset let do pracovních převýchovných táborů (souvislosti s tábory GULAG jsou čistě náhodné). Jistou zvláštností při tom všem je, že podobné nápady přicházejí zejména z britských vysokých škol.

Organizace muslimských labouristických studentů na oxfordské univerzitě zablokovala přednášku šéfky německé AfD… v dopisu adresovaném vedení školy vyzývají „projevit starost a respekt vůči různorodým oxfordským komunitám“… tím, že zakážou jiný názor… konkrétně „projevy nenávisti, které se maskují svobodou projevu“… fascinující…
T. Spencerová, FB

Poněkud zajímavou „zvláštní“ péči věnují britští bankéři venezuelskému zlatu uloženému v jejich sejfech o něhož zažádal prezident N. Maduro, přičemž k repatriaci nedošlo vlivem průtahů z britské strany a nově požaduje banka sdělit účel repatriace – údajně kvůli podezření z praní špinavých peněz. Jak by napsala T. Spencerová – fascinující.

Pokud by propukla třetí světová, 41 procent britských mileniálů by se vyhnulo mobilizaci a nástupu do armády… a dobrovolně by do války šlo jen 12 procent z nich…
T. Spencerová, FB

Zvláštní svět ukrajinských plání poskytuje stále méně a méně utěšený pohled, neboť krom vypjatého nacionalismu a válečných i poválečných fašistických vzorů nemá Ukrajina již nic, čím by oslovila nejen domácí obyvatelstvo, ale i svět – snad nejlépe to vystihuje nadpis článku v odkazu: Ukrajina může volit mezi klasickým nebo liberálním fašismem. Nadto mohou ukrajinští politikové včetně P. Porošenka již pouze „dělat ramena“, neboť úpadek této země je snad nejvíce patrný v armádě, která má podobný problém jako případní britští branci – nikdo se do ní nehrne, často dochází k nehodám a tento armádní „papírový tygr“ se zmůže již jen na provokace v oblastech samozvaných republik DLR a LLR, kdež 11.11. 2018 proběhly volby, na což reagovala i rozdavačka majdanského pečiva F. Mogheriniová slovy o neuznání těchto voleb celou EU. Osobně si myslím, že obě republiky, byť dosud světem neuznané, její slova těžce ignorují. Vládní činitelé se zatím činí a na indexu jakožto „persona non grata“ se nově objevil bývalý německý kancléř G. Schröder, jež prohlásil, že časem bude svět nucen tak jako tak uznat Krym za ruský. Kyjev si v minulých dnech připomínal 75 let osvobození od německých fašistů a – jak jinak – tak nějak po svém, větší ohlas byl v našich médiích, neboť tuto metropoli osvobozoval rovněž náš 1. československý sbor v čele s plukovníkem L. Svobodou. Česká stopa vede na Ukrajinu i z našich poslaneckých lavic, neboť V. Pikal (Piráti) hodlá podniknout cestu do zdejších končin tak nějak „na truc“ R. Vondráčkovi, jež navštívil Rusko, přičemž lídr Pirátů I. Bartoš označil Vondráčkovu cestu za „důkaz vazalství“ – jinými slovy V. Pikal bude zase „důkazem vazalství“ k Ukrajině. Tož si budou fifty – fifty (a tohle má být elita národa…). Co se týče zdejších poměrů na ukrajinských rovinách, snad nejlépe to vystihuje nadpis článku v následujícím odkazu: Podle zákonů debilních časů…

…Ukrajinský poslanec za Radikální stranu Andrij Lozovyj… chtěl ve free shopu na pražském letišti koupit dárek pro svou maminku… a platil falešnými eury… která si prý jeho asistent vyměnil v Praze… u směnárníka, který mezitím přestal existovat… takže je poslanec vlastně oběť… a po osmi hodinách… byl propuštěn…
T. Spencerová, FB

V USA proběhly volby části kongresmanů, guvernérů a některých státních a místních činitelů, jež byly velmi sledované, neboť rozhodovaly mimo jiné i o budoucnosti D. Trumpa. Výsledky voleb byly komentovány v mnohých médiích, jejichž komentáře se mnohdy vzájemně dost lišily a to v závislosti na tom, jaký postoj ten který list či televize k D. Trumpovi obecně zaujímala. Co bylo v těchto volbách nezvyklé bylo ticho o ruském vměšování, výsledky se sledovaly zřejmě s takovým zaujetím, že se zapomnělo i na Rusko. Velmi tragickou událostí (nikoli v poslední době jedinou) pouhý den po volebním klání byla střelba v Kalifornii, kde zahynulo 12 lidí, přičemž tuto část Spojených států trápí v současné době i lesní požáry. Mezinárodní politika D. Trumpa (respektive mocných lidí v pozadí) je i nadále spíše militantní s cílem vydělat za každou cenu, přičemž v této zemi je snad nejvíce patrný rozdíl mezi nejbohatší a nejchudší vrstvou obyvatel při rekordním zadlužení tohoto státu. Kritická situace panuje okolo Číny v oblasti obchodní i vojenské, přičemž američtí generálové (a obecně i generálové z NATO) co chvíli fňukají, když jejich letadlo zachytí ruské vzdušné síly u svých hranic. Co se týče vlastních hranic s Mexikem, zde panuje napětí ohledně migrantů valících se z Hondurasu a armáda již chystá opatření v podobě žiletkového ostnatého drátu, v pohotovosti jsou i občané ozbrojení střelnými zbraněmi – jakási místní verze domobrany. Samostatnou kapitolou je Trumpova sankční politika, která se neustále rozšiřuje, nicméně stále více zemí hledá jiná řešení včetně opuštění tzv. „petrodolaru“.

Prodej amerických zbraní zahraničním vládám… ke konci září… vzrostl o 13 procent… na 192 miliard dolarů…
T. Spencerová, FB

Sýrie je stále velmi živá, co se týče aktivit cizích armád na jejím území a nejnovější útok tzv. „koaličních sil“ (přesněji okupačních sil) v provincii Dajr az-Zaur si vyžádal životy dalších civilistů včetně dětí.

Po zatím jen částečném odklizení sutin ve východosyrské Rakká… byly objeveny masové hroby s ostatky více než 8000 lidí… nejspíš obětí „osvobozování“ péčí US a SDF… prostřednictvím kobercových náletů…
T. Spencerová, FB

Syrští sirotci se i nadále mohou „těšit“ na svůj nový domov, neboť kauza poslankyně M. Šojdrové (KDU-ČSL) má své pokračování a to navzdory selskému rozumu i oficiálnímu stanovisku syrské ambasády.

„Syrští sirotci nejsou na prodej“, říká jasně syrská legitimní vláda. Přesto proimigrační a probruselská média v čele s ČT zase manipulují a znovu uměle rozdmýchávají kauzu přijetí 50 syrských sirotků, aby zviditelnili oblíbence z řad lidovců a kalouskovců. Přičemž premiér Andrej Babiš dokonce slíbil lidovecké poslankyni Šojdrové na toto téma další jednání.
T. Okamura, Vlastenecké noviny

O co více se bojuje o syrské sirotky, o to více se zakrývají oči před – doslova a do písmene -tragickou situací v Jemenu, kde miliony obyvatel hladoví kvůli agresivní válce Saudské Arábie skrze tři Trojské koně – USA, Francii a Británii, přičemž EU zastává naprosto netečný postoj včetně europoslankyně M. Šojdrové.

Spojené státy prý už během pár dní oznámí, že končí s doplňováním paliva za letu pro saúdské stíhačky útočící na Jemen…Saúdové o to prý požádali sami, protože mají beztak dostatečné kapacity… ať tak či tak a pokud se tak opravdu stane, bude to první americký úkrok z agrese proti Jemenu…
Mírové rozhovory o ukončení jemenské války… Washingtonem původně avízované snad ještě na listopad… se odkládají…
V Kongresu se připravuje zákon, který má drasticky omezit předávání jaderných technologií Saúdům… nazývá se příznačně „No Nuclear Weapons for Saudi Arabia Act of 2018“…
T. Spencerová, FB

„Obohacení“ Evropy nově příchozími migranty začínají pociťovat i země, jež dosud stály stranou – neblahé zkušenosti zažívá v posledních dnech a týdnech i Švýcarsko, přičemž moudré hlavy z EU údajně vypracovaly velmi zajímavý dokument ve kterém tvrdí, že Evropa je schopna pojmout až 38 miliard běženců – sama ČR je údajně schopná absorbovat až 68 milionů a Slovensko až 43 milionů lidí(!). Taktika běženců se v sousedním Německu zvolna mění, o azyl žádají bez dokladů, neboť je větší šance obalamutit úřady a získat legální právo na pobyt. Tato země je vůbec plná absurdit – němečtí židé žádají úřady o výchovné kurzy pro migranty, chtějíce je převychovat a kázat o škodlivosti antisemitismu, přičemž v německých azylových centrech padají rekordy o počtech trestných činů a jistý odsouzený migrant žádal u soudu o přidělení ženy – měl být deportován, ale kvůli chybějícím dokumentům nebyla deportace možná (inu německá důslednost). Podobně absurdní situace panuje ve Švédsku, kdež jistá psycholožka došla k závěru, že za pocit nebezpečí nemůže zločinnost, nýbrž tma, která v těchto severních šířkách nastává dříve. Tato země navíc zvažuje udělení volebních práv pro uprchlíky a cizince a není divu, že prognózy nejbližší budoucnosti hovoří jasně – za pár desítek let bude původní obyvatelstvo v menšině. Migrační toky do Evropy sice mírně polevily, nicméně pokračují, nejnověji jsou hlášeny incidenty na bosensko-chorvatské hranici. Kulturní obohacení pociťují i pracovníci záchranných složek v Holandsku, jimž budou vydávány neprůstřelné vesty. Tentokrát se i Česká republika nevyhnula zavádění novinek z islámského práva, do republiky byl vydán k trestnímu stíhání islámský duchovní S. Shehadeh, jenž je obviněn z trestného činu účasti v teroristické skupině a podpory terorismu. O to více děsí události okolo Západočeské university v Plzni.

Politici ostatních stran vytahují miliony korun z veřejných rozpočtů na integraci muslimů do České republiky. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) pod vedením ČSSD nechalo zpracovat příručku s názvem „Práce s muslimskou rodinou v režimu sociálně-právní ochrany dětí“. Autorem je Daniel Topinka z Palackého univerzity v Olomouci, jehož soukromá firma Sociofactor s.r.o., vysává ze státu velké peníze na projektech ohledně muslimů či integrace migrantů do ČR. Mimo jiné spočítali, že v ČR žije v současnosti 25-27 tisíc muslimů. Daniel Topinka a jeho firma, kterou vlastní spolu se svojí manželkou Michaelou Topinkovou, realizovali také známý projekt „Interkulturní prostupnosti města Brna“ financovaný městem Brno na podporu migrantů, který stál celkem 5,6 milionu korun, a který za Brno dojednával bývalý primátor Petr Vokřál (ANO). Pro tento projekt hlasovali také brněnští zastupitelé za KDU-ČSL, Zelení, TOP09, Piráti a Žít Brno. Firmě tohoto Daniela Topinky zadalo ministerstvo vnitra za bývalého vedení ČSSD další projekt týkající se muslimů. Smutné je, že také vedení Junáka, který v minulosti býval apolitickou vlasteneckou skautskou organizací, začalo být proimigračními aktivisty. Spolu s proimigrační neziskovkou Na Zemi vydalo příručku, jak na táborech šířit „správné“ postoje k uprchlictví a migraci, s názvem: „Téma uprchlictví na táboře – Informační a metodická podpora“. Tento hrubě manipulativní projekt je založený na hraní na city a vyvolávání soucitu k „uprchlíkům“, přičemž další aspekty migrační krize ale zcela pomíjí, případně je v části „Obavy spojené s uprchlictvím a reakce na ně“ vyvrací polopravdami nebo nehorázně zavádějícím způsobem…
T. Okamura, FB

Z ostatních zpráv:

  • Novozélandský rybář zachránil dítě na moři – obdoba českého Plaváčka.
  • Držitel Nobelovy ceny R. Shiller varuje před bublinou na trhu s nemovitostmi.
  • Kde se nachází nejpodivnější místo na světě? Ne, Česká republika to není…
  • Nové možnosti výroby elektřiny – tohle se dodavatelům energií líbit nebude.
  • Finský experiment se základním příjmem a jak si vede…
  • Slovenský překlad migračního paktu OSN.
  • Malé retro – vysvětlení událostí z 11. září 2001 za pět minut (video).
  • Troška psychologie o lidské paměti s E. Loftusovou.
  • Podzim a opět téma očkování, jeden kritický pohled.
  • „Za všechno může Putin“ od skupiny Unisono, videoklip.

O autorovi

Jiří Štrajt

Čím hlouběji poznávám svět, tím pestřejší a barevnější jej vnímám. V tomhle světě neexistuje jednoduchá událost, každá má svoji hloubku a příčinu. A jít až k meritu věci, to je můj svět...