Zrcadlo týdne 8. – 14. 10. 2018

0

Hlavním tématem babího léta ve 41. týdnu se na domácí scéně staly komunální a částečné senátní volby, přičemž politické strany bedlivě sledovaly výsledky a to zejména ve větších městech a zároveň pro ně důležitější výsledky prvního kola volby do Senátu ČR, z nichž se poté snažily predikovat politický vývoj v následujících letech. Jak již to v politických a žurnalistických kalných vodách bývá, vyvážených komentářů je jako šafránu a lítý boj na radnicích teprve začínázejména v Praze, v Brně a na Kladně je – co se týče koaličních vyjednávání – velmi živo. Stručně řečeno mají tyto volby několik poražených a několik překvapivých vítězů: Zcela jasně propadla KSČM, nicméně náznaky tu byly již před volbami a jak již bylo v této rubrice nedávno řečeno, V. Filip, toho času předseda této strany, jež tiše lepí vládní koalici ANO a ČSSD si užívá výsluní v duchu hesla „Po mně potopa“. Ve stejném duchu si počíná i ČSSD s jejím lídrem J. Hamáčkem, obě strany v zásadě opustily své historické politické programy a již nemají voličům co nabídnout vyjma nechutných tahanic o výhodné pozice. Ztráty si sčítá i Okamurova SPD a bude zajímavé sledovat vyhodnocení neúspěchu stranickými špičkami. Radost naopak mohou cítit ODS, Piráti a KDU-ČSL což do budoucna vyvolává vážné otazníky v souvislosti s migranty a až příliš vstřícnou politikou k sudetoněmeckému landsmanchaftu.
Druhé kolo senátních voleb se potýkalo s velmi malou účastí voličů – 16,49% a jednoznačným vítězem je ODS, která získala 9 senátorských křesel. Mezi neúspěšné kandidáty na senátorský post se řadí i P. Bělobrádek a D. Herman (KDU-ČSL), zcela propadla KSČM jež přišla o posledního senátora a ČSSD, která obhajovala 13 mandátů a získala pouze jeden. Do Senátu se bohužel neprobojoval ani náš kandidát Marek Obrtel, nicméně v prvním kole skončil na pěkném 6. místě z 11 kandidátů se ziskem 7,92%.

Až nad českými pláněmi utichne ryk vítězů a pláč poražených, bude se muset Parlament, Senát i vláda ČR zabývat opět problémy dneška – na pořadu dne je brzký podpis pod dokumentem OSN, takzvaný „Globální pakt o bezpečné, řízené a legální migraci“ jež prozatím odmítá Maďarsko, USA a na vážkách je Rakousko, Dánsko a Polsko. Lídr potápějící se strany J. Hamáček mezitím plamenně hovoří v OSN a je téměř jisté, že tato vláda dokument svým podpisem podpoří. Na paškál přichází i Istanbulská smlouva, jež je paradoxně silou tlačena zejména ženskou „lobby“. Celková situace ve společnosti se stává více a více podobnější režimům, jež mnozí ještě z 20. století pamatují.

“Jestli vás někdo kyberšikanuje kvůli uprchlíkům a kvůli islámu, určitě se obraťte na mě. Dokážu ty lidi na síti vypátrat a zasadit jim zpětný úder v podobě kontroly finančáku, sociálky nebo čehokoliv jiného, z čeho mají noční můry. Každý z těch lidí někde něco porušuje a dá se zmáčknout tak, že sklapne.”
I. Romancová, Piráti

Současně s výše uvedenými praktikami demokratických udavačů roste i cenzura jenž míří ke stalinistické tvrdé fázi, nově byl zablokován Facebookový účet redakci Vlastenecké noviny, americký infowars A. Jonese již nemůže platit přes službu PayPal a tato společnost se přidala k řadě cenzorů, jež A. Jonese doslova drtí. Otevírá se tím ovšem otázka, co by nastalo úplným zrušením hotovostních plateb pro všechny občany…

Facebook zrušil 559 stránek a 251 účtů s milionovou sledovaností… vesměs takových, co „šíří dezinformace“… a mezi nimi spoustu protrumpovských stránek…
T. Spencerová, FB

Británie neustále řeší svůj odchod z EU, přičemž skotská premiérka vidí řešení v nezávislosti Skotska a kritizuje britskou vládu za chaotické vyjednávání o Brexitu. Britští armádní kadeti si vyrobili obrovský problém, neboť se vyfotografovali s T. Robinsonem, na což zareagovala muslimská komunita a nejspíše přijde na řadu trest. O kauze „Novičok“ si své myslí P. C. Roberts.

Slovenskem oběhlo video mladé gymnazistky Lívie, která se svým názorem odvážně postavila za zdravý selský rozum, načež se do ní pustili novodobí cenzoři, „sluníčkáři“ a „pravdoláskaři“ neuznávající jiný názor a předvedli v praxi, jak vypadá demokracie a údajná svoboda projevu zaručená ústavou. Notně se probírá i vražda novináře J. Kuciaka a jeho přítelkyně, respektive soud se zatčenými podezřelými z této vraždy a na světlo vycházejí opravdu děsivé informace.

Ukrajinské pláně se otřásly výbuchem uskladněné munice, přičemž evakuováno bylo na deset tisíc obyvatel a v posledních letech nejde o ojedinělou záležitost. V Ukrajinské Radě plánují přeformátovat Krym pomocí proukrajinského hnutí na tomto poloostrově a Kyjev zatím provokuje v Azovském moři s cílem diskreditace ruské pohraniční stráže, přičemž k provokacím z ukrajinské strany dochází prakticky neustále. K protiruskému boji dochází i na televizních obrazovkách – ukrajinský parlament navrhl sankce proti majitelům kanálů Newsone a 112 za proruský obsah a je jen otázkou času, kdy se tato „móda“ dostane i do našich končin. Naproti tomu starosti běžných občanů řeší kyjevská vláda jen vlažně – v hlavním městě prakticky celé léto netekla teplá voda, což šéf městské správy Kyjeva P. Pantelejev obrátil v pozitivum, neboť prý občané takto ušetřili mnoho peněz.

Asi 80 procent Kyjevanů/Kievanů ignoruje povolávací rozkazy do armády… řeč je aktuálně o více než 33 tisících mladých mužích…
Politika Kyjeva vůči zakarpatským Maďarům dosáhla toho „nejhrůznějšího dna“ a připomíná „ty nejhorší diktatury“… míní Budapešť…
T. Spencerová, FB

Ve Spojených státech zarezonovalo zmizení saudskoarabského novináře Džamála Chášakdžího a D. Trump i členové Kongresu žádají od Saudské Arábie vysvětlení, načež vztahy mezi USA a Saudskou Arábií by mohly být tímto incidentem notně zchlazeny. Mimochodem v českých politických vodách je v tomto případě až nezvyklé ticho.

USA by trestaly samy sebe, kdyby přestaly Saúdům jen kvůli (nejspíš rozřezanému) Chašúgdžímu prodávat zbraně, míní Trump, protože přece „jde o pracovní místa“… jinak vždy útlocitná Kanada je také „znepokojena“, ale zbraně Saúdům bude dodávat dál… a Turecko si stěžuje, že saúdský „vyšetřovací“ tým, který dorazil speciálně z Rijádu, na „vyšetřování“ předpokládané řezničiny nespolupracuje… šéfka MMF, US bankéři nebo ministr financí… nikdo z nich neruší svou účast na saúdské investorské megakonferenci… fascinující… nebo ne?
T. Spencerová, FB

W. Engdahl nabízí pohled na současnou protiruskou a protičínskou hysterii ze strany USA, na stejnou notu se vyjádřil i F. Cunningham.

V Sýrii vládne po dodávkách kompletů S-300 relativní klid, nicméně USA i Izrael testují syrskou obranu a jak se zdá, ani „neviditelné“ stroje F-35 nejsou tak úplně neviditelné pro tento ruský systém – nemělo by ani logiku je do Sýrie dovážet, pokud by nebyly schopny F-35 identifikovat. Syrská agentura SANA mezitím obvinila mezinárodní koalici v čele s USA z použití bílého fosforu při útoku na město Hajin v provincii Dajr az-Zaur, což Spojené státy odmítají.

 USA popřely, že by při náletech na východě Sýrie používaly munici s bílým fosforem… v rámci protiofenzívy proti postupujícím „americkým“ Kurdům teroristé z Daeše vzali v oblasti jako rukojmí stovky obyvatel uprchlického tábora… při útoku zahynulo i 28 kurdských vojáků… na sociálních sítích se objevily fotky těžebních zařízení, jimiž USA „své“ Kurdy „vyzbrojují“ na ropném východě Sýrie… protože by Sýrie mohla tamní ropy využít ke stabilizaci své situace… a zlepšení situace svých občanů… varuje generál US letectva Lauderback…
T. Spencerová, FB

V oblasti migrační politiky stojí Evropská unie i nadále na místě zatímco v jejich zemích pokračuje pozvolná islamizace a děsivý nárůst kriminality. Že jde především o nehorázný byznys takzvaných „neziskových“ organizací dokládá Gatestone Institute na příkladu Řecka:

ERCI (Emergency Response Centre International – Mezinárodní centrum reakce na mimořádné události) údajně umožnila vstup do Řecka přibližně 70 000 migrantům, což této „neziskové“ organizaci vyneslo přibližně půl miliardy eur ročně…

V sousedním Německu řeší téměř denně kriminalitu běženců a islamizace země je již v pokročilém stádiu. Španělsko zcela otevřelo bránu africkým prchajícím za nadstandardním živobytím v Evropě na úkor původních obyvatel o němž by v rodné zemi mohli jen snít, přičemž zákony daných zemí se neberou v potaz. Tečku za vším dohadováním o legálnosti či nelegálnosti běženců udělá dokument OSN o globální dohodě o migraci, který česká vláda hodlá podepsat, přičemž ani mezi českými poslanci nechybí odpůrci, nicméně jsou v naprosté menšině vzhledem k „vítačům“ a různým pseudohumanistům.

Z ostatních zpráv:

  • Jde v případě AIDS o podvod? To rozebírá článek na serveru ceskoaktualne.cz
  • Z téhož oboru – zdravotnictví – je úvaha E. M. Peprné.
  • Dozvíme se někdy pravdu z médií například o Íránu? Zde je jeden pohled.
  • Šéf NATO tvrdí Srbům, že byli bombardováni pro jejich dobro… Skutečný hyenismus.
  • Neúspěšný start ruské rakety Sojuz s dobrým koncem.
  • Veřejná debata v Centru transatlantických vztahů – větší hlouposti nikdy nikdo neslyšel.
  • Čínská společnost chystá výrobu elektromobilů v Košicích.
  • Projev P. Piťhy v katedrále sv. Víta 28.9.2018 – video stáhněte dokud je čas…Trochu internetového humoru závěrem…

O autorovi

Jiří Štrajt

Čím hlouběji poznávám svět, tím pestřejší a barevnější jej vnímám. V tomhle světě neexistuje jednoduchá událost, každá má svoji hloubku a příčinu. A jít až k meritu věci, to je můj svět...