„V uplynulých dnech proběhla některými médii zpráva, že nelegitimní ukrajinský prezident Porošenko měl na sklonku loňského roku nechat vydat zatykač na Nelu Liskovou, představitelku rady Národní domobrany a honorární konzulku DNR v České republice. Samotnou Nelu Liskovou v této věci během uplynulých dní kontaktovala řada domácích systémových médií.

Informace o existenci zatykače byla před několika týdny Nele Liskové sdělena důvěryhodným zahraničním zdrojem, aniž byly uvedeny podrobnosti o jeho formě, která ovlivňuje jeho zveřejnění či nezveřejnění ze strany samozvané administrativy v Kyjevě. Pokud je nám známo, ke zveřejnění tohoto dokumentu zatím nedošlo.

Podle těchto informací měli rozhodování Porošenkových aparátčíků ovlivnit tři jedinci z České republiky za využití svých stávajících kontaktů s kyjevskými pučisty. Mělo jít o známé bojovníky za pravdu, svobodu a demokracii, lidská práva, spravedlnost a evropské hodnoty Jakuba Jandu, Miroslava Kalouska a Jaromíra Štětinu. Ti měli kyjevské pučisty přesvědčovat, že Nela Lisková je mimořádně nebezpečná teroristka, protože jezdí na Donbas pomáhat dětem a civilistům zasaženým válkou, kterou proti nim kyjevská vláda vede.

Pokud se tyto informace potvrdí, snaha těchto ušlechtilých bijců nikoho soudného neudiví. Vždyť tím, že vystupuje jako honorární konzulka nikým neuznaného státu DNR, Nela Lisková vlastně rozvrací právní řád a stabilní poměry politického uspořádání Evropy a potažmo celého světa! Jak ušlechtile ve srovnání s ní si naopak vede Miroslav Kalousek, který neváhá chodit na veřejnosti s vlajkou neexistujícího a nikým neuznaného tibetského státu a příkladně, s dechberoucí odvahou, tak činí v Praze, nikoliv v Pekingu nebo ve Lhase. Nela Lisková svým humanitárním působením projevuje neúctu k fašoidním dobrovolnickým gardám, které na Donbase vraždí pod vlajkou přímo odvozenou od symbolu hitlerovských jednotek SS. Jaká to neúcta k tomu, co respektuje a ctí Jaromír Štětina! Nelze se divit, že ho to irituje. Postoje Jakuba Jandy jsou rovněž pochopitelné – vždyť nejen že se Nela Lisková mužům líbí víc, ale její chování je doslova urážkou “evropských hodnot” a za ty je on vždy hotov bojovat celým svým tělem nebo alespoň jeho zadní částí.

Celkově vzato, tato trojice – věrna svým pohnutkám – by nemohla jednat jinak. My jejich motivaci rozumíme, ale jako představitelé rady Národní domobrany s ní nesouhlasíme. Co můžeme říci, když vidíme jak je naše kolegyně napadána? Mezi občany ČR se prostě vyskytují neotesanci nezdvořilých způsobů, kteří v mezních situacích, pohněvání chováním svých bližních, volají plným hlasem – no, co si to ty hovada vlastně dovolujou!? Ne tak my! Dobré vychování, zdvořilost, slušnost nám vlastní a úcta k mateřskému jazyku nám doslova brání volat něco takového. Tohle my prostě neříkáme. Tvrdíme jediné – o Nelu Liskovou se nejapně a uboze otírají jedinci, kteří jí nesahají ani po kotníky. Užíváme pojem jedinci, nikoliv muži nebo politici, protože to oni nejsou. Reprezentují skupiny, kterým v současném světě již začíná ujíždět vlak. Proto ta jejich nenávistná, křečovitá agrese.

Nela Lisková je statečná, půvabná a inteligentní žena, která právem může být vzorem pro většinu našich spoluobčanů. Útoky na ní chápeme jako snahu poškodit i nás samotné, protože její aktivity ve prospěch obyvatelstva Donbasu mají naše plné uznání a podporu. Nela Lisková je dlouhodobě vystavena vážným a brutálním výhrůžkám a není těžké pochopit, odkud tyto výhrůžky vycházejí. Pevně doufáme, že Policie ČR učiní své povinnosti za dost a Nele Liskové zajistí odpovídající bezpečí.“

představitelé rady Národní domobrany
pplk. v.z. MUDr. Marek Obrtel
ppor. v.v. PhDr. František Krejča

Sdílet.

O autorovi

Rada ND

Rada Národní domobrany