Poklidnější týden, co se týče domácích událostí, pokračuje úvahami okolo sestavení vlády a zejména roli ČSSD v ní. Jisti si můžeme být již v jednom – krom SPD a KSČM není v parlamentu či senátu strana, která by hájila občany před novými výzvami, kterým čelíme a které mohou být pro naši budoucnost fatální. Slova T. Okamury na jeho FB profilu hovoří jasně:

„Tak a je to jasné kdo je kdo – Sněmovna hlasováním odmítla námi navržené usnesení o jedné jednoduché větě: “Migrační a azylová politika ČR musí zůstat v plné kompetenci ČR”. Pro tuto větu odmítli hlasovat poslanci hnutí ANO, ČSSD, KDU-ČSL, Piráti, ODS, TOP09 a STAN. Došlo tak k otevřenému přiznání ostatních politických stran, že NECHTĚJÍ, aby migrační a azylová politika zůstala v kompetenci ČR.“ (hlasování)

ČSSD již dávno není tou sociálně uvažující stranou a přidala se na stranu globálních elit, viditelné je to nejvíce v otázkách řízené africko-asijské migrace do Evropy a ochotou jít hájit cizí zájmy naší armádou na ruské hranice. U (ne) ziskovek a v některých uměleckých kruzích, které sají cizí peníze k boji proti vlastní zemi je toto počínání aspoň částečně pochopitelné, u zákonodárné moci se to rovná skutečné velezradě. Nikoli té, co označuje STAN a ODS ve směru k prezidentovi M. Zemanovi, tato fraška už beztak nebude mít pokračování, neboť kauza „Novičok“ již doznívá a zvolna se ztrácí v politickém éteru. Zdá se rovněž, že lhaní na národním i mezinárodním poli začíná být opravdu normou.

Sotva odeznívá chemická kauza Skripalových, ve které zůstávají velké otazníky, útočí se na Rusko staronovou událostí – sestřelením letu MH – 17 nad Ukrajinou. Podobnost „vyšetřování“ s otravou Skripalových je pozoruhodná – ani k tomuto šetření nebylo Rusko přizváno a přestože zaslalo vyšetřovacímu týmu spoustu dat, nebylo k nim prakticky vůbec přihlédnuto. Pokud bych to přirovnal k soudnímu případu: Viník byl „znám“ téměř okamžitě po incidentu, jeho důkazy o nevině se nepřipouštějí, do soudní síně nebyl ani pozván a byl vydán rozsudek o jeho vině. Vypovídá to až neskutečně mnoho o stavu mezinárodního práva na naší planetě. Mimochodem nějak mi to připomíná události před 17 lety…

Že veškeré mezinárodní napětí pochází z oblastí za „Velkou louží“ může dokládat i Írán, který po vypovězení tzv. „Jaderné smlouvy“ právě Spojenými státy obrátil svou pozornost k Rusku a Číně a na ultimátum odpověděl ultimátem. Věc pro USA nevídaná. Stejnou mírou měřil i severokorejský vůdce Kim Čon-un, jehož poslední aktivity vedou k uklidnění na korejském poloostrově. Plánovaný sumit s USA byl odvolán, neboť si vůči americké straně nebral servítky. Přesto se zdá, že setkání bude uskutečněno, ovšem i tento drobný „incident“ ukazuje na slábnoucí vliv USA ve světě. Je třeba vzít v potaz rovněž zřetelný odklon od dolaru jakožto rezervní měny. Statistiky v Německu o oblibě USA mohou být určitým varováním. Neskutečně zadlužené Spojené státy však peníze na zbraně vždy najdou, jak napsala T. Spencerová na svém FB profilu:

„Americká Sněmovna reprezentantů “napříč (dvoustranným) spektrem” schválila svou verzi vojenských výdajů USA na příští rok, a to ve výši 717 miliard dolarů…“

A to přesto, že ekonomická situace prostých Američanů je čím dál zoufalejší.

Na evropském kontinentu zatím probíhá sestavování nové vlády v Itálii, která (nejen) bruselskému byrokratickému aparátu dělá starosti. Svědčí o tom i vyjadřování některých evropských politiků na adresu nových italských lídrů, přičemž odpovědi z Itálie nepostrádají razanci. Nakolik se slibované věci v této zemi uskuteční, je otázkou následujících let. Nabízí se zde paralela s Řeckem, které nakonec poslušně sklaplo podpatky a rozprodává svůj národní majetek.
Švédsko v poslední době připomíná spíše český Kocourkov a nevědouc, že je naším vynálezem, umístil bych jej někam nedaleko Stockholmu. Na jedné straně silně promigrační vláda připravuje obyvatele na krizové situace, na straně druhé trestá své občany za slova, za která by v české hospodě byla škoda i facky. Pokud budete chtít po svém partnerovi sex, tak jedině se souhlasem partnera a nejlépe písemným. Už slyším kopírovací stroje nelegálních migrantů, kterak si pořizují formuláře. Potěšující zprávou může však být, že i v této zemi stoupá obliba protimigračních politických stran.

Evropská Unie nás zatím vede ke světlým(?) zítřkům ve kterých nás čeká sjednocení a slova jako „národ“ se budou mazat ze slovníků. Naše eurokomisařka zatím vydává varování, abychom nekritizovali Bruselskou agendu a byli poslušnější než Maďarsko či Polsko. A to například v migrační politice, která se začíná hojně propírat i v České republice. Smutné je jen to, že lídr strany, která dostala od voličů nejvíce hlasů v posledních volbách, káže vodu a opíjí se vínem. Některé země však již pochopily situaci a snaží se svoje obyvatele chránit. Pokud použiji příměr s pověstným Titanikem a situací u nás, obávám se, že česká hudba bude vyhrávat ještě na špičce komína, přičemž hladina bude pokryta nehybnými těly.

Z ostatních zpráv:

  • Další novinky z dílny EU platné za tři roky
Sdílet.

O autorovi

Jiří Štrajt

Čím hlouběji poznávám svět, tím pestřejší a barevnější jej vnímám. V tomhle světě neexistuje jednoduchá událost, každá má svoji hloubku a příčinu. A jít až k meritu věci, to je můj svět...